Superliga přivítá v příští sezoně hned dva nováčky. Kromě vítěze 1. ligy Liberce se v ní představí i Kladno! Středočeši v baráži senzačně přehráli Vinohrady 3:0 na zápasy a po dvouleté pauze slaví návrat mezi elitu.
Kladno zaskočilo favorizované Pražany už v prvním zápase na jejich hřišti, kdy vyhrálo 6:4. Vedení SKV po porážce odvolalo hlavního trenéra Martina Hovořáka. Realizační tým naopak posílil bývalý kapitán mužstva Lukáš Lanc, který se nedávno vrátil z pobytu na Novém Zélandu.
Ani přítomnost klubové legendy a jednoho ze strůjců předloňského postupu ale Vinohradům příliš nepomohla. Kanonýři v druhém utkání série na soupeře od začátku vlétli. Dařilo se jim lépe proměňovat gólové šance, po prvním dějství vedli 3:0 a na začátku třetího už dokonce 7:1. SKV v závěru zabralo, přesto však podlehlo 5:8 a bylo krok od vyřazení.
Podobný scénář, jen v mnohem bláznivějším a dramatičtějším podání, se odehrál v kladenské aréně BIOS i v neděli. Za stavu 9:2 po gólu Ondřeje Slivky ve 30. minutě se už možná někteří kladenští hráči viděli v Superlize. Do poslední třetiny ovšem opět Vinohrady nastoupily jako polité živou vodou a ukázaly, že sestoupit rozhodně nechtějí.
Čtyřmi zásahy v řadě vinohradští snížili na 10:8 a měli soupeře na dostřel. Pak ale přesilovku využil domácí Jakub Prošek. Góly Zbyňka Stuchlíka na jedné a Dušana Přívary na druhé straně už nic neřešily. Kladno může po dvouleté pauze slavit postup do Superligy, Vinohrady naopak po stejné době sestupují o soutěž níž.
Kladenští fanoušci určitě doufají, že si jejich tým povede mezi elitou o mnoho lépe než při poslední účasti. V ročníku 2013/2014 vybojovalo Kladnou za základní část pouhých 6 bodů a v play down hladce prohrálo série s Pardubicemi a Ostravou. Středočeši v sezoně utrpěli i těžko uvěřitelný debakl 3:23 v domácích zápase s Mladou Boleslaví.


