Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

Marek Zapletal: Hokej musel jít stranou

admin

19.10.2010

Je to jako z pohádky. Marek Zapletal ještě loni hrál florbal za zapadlou vesničku Počenice, která leží v podhůří Chřibů na rozhraní Hané a Ordovické vrchoviny. Dnes už ale obávaný střelec patří k extraligovému inventáři. Kladnu totiž zajistil další body v Ostravě, a to díky svému hattricku. Tři branky, tři body, osmé místo v tabulce. Zápas se vám asi vyvedl, že? Podle statistik určitě. Neměl jsem v utkání tolik střel jako běžně, ale dal jsem tři branky, což je důležité hlavně pro to naše vítězství. V Ostravě jsme předvedli asi náš nejlepší výkon v sezoně. Nejlepší? Dá se to tak říct. Možná jsme hráli obdobně i v jiných duelech, ale až v Ostravě jsme konečně byli po celých šedesát minut schopni dodržet to, co jsme si říkali a na co se připravovali. To bylo zejména co? Hlavně jsme dokázali podržet balón a diktovat tempo hry. Dokázali jsme si, že to umíme. Navíc jsme se po celých šedesát minut soustředili jen a jen na hru, a ne na věci okolo. Jak se to tak stane, že se hráč ze zapadlé vesničky dostane až do extraligového týmu? Z první ligy tam už není zase tak daleko, ale byla to velká souhra náhod. S jedním hráčem Kladna jsme se znal z univerzity v Olomouci, takže to bylo možná trochu na doporučení. Poté mi volal manažer Kladna Zdeněk Jirák a ta skládačka si prostě sedla. Věděl jste hned, že opustíte Počenice, kde jste tým bodově táhl? Byl jsem chvilku na vážkách. Můj sportovní život byl do té doby hokej a florbal. Nebylo výjimkou, že jsem šel z hokejového zápasu na ten florbalový a opačně. Nakonec jsem si ale řekl, že to zkusím. Hokej tak musel jít samozřejmě trochu stranou. Jaké jsou vůbec cíle ve vaší premiérové extraligové sezoně? To je složitá otázka. Florbalem jsem prošel od  nejnižších soutěží a najednou hraji extraligu. Obecně vzato nechci hlavně zklamat a naopak si chci něco dokázat. Určitě by to měla být účast v play off.