Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

Mladá Boleslav touží po florbalové Lize mistrů

admin

19.10.2010

Tým Vítkovic letos v pohárové Evropě šokoval druhým místem. Ve finále Ligy mistrů nestačil český tým jen švédskou Storvretu. V příštím roce budou mít české kluby navíc výhodu domácího prostředí. Prestižní klubovou soutěž totiž bude hostit v novém modelu Česká republika. A eminentní zájem uspořádat říjnový turnaj má Mladá Boleslav. „Už není tajemstvím, že Mladá Boleslav má zájem toto malé neoficiální klubové mistrovství světa hostit. Zajímá nás samozřejmě ta mužská část,“ říká šéf mladoboleslavského klubu Josef Volf. [caption id="attachment_4778" align="aligncenter" width="444" caption="Zimní stadion v Mladé Boleslavi"][/caption] „Podnikli jsme první kroky. Máme předběžný souhlas městské rady k podpoře akce a vyblokování zimního stadionu pro její účely. Také máme předběžné zajištěné poskytnutí ubytovacích kapacit a současně jednáme i na florbalové unii,“ říká prezident mladoboleslavského klubu. „Myslím, že vedení českého florbalu určitě není proti. Zatím jsme jedinými kandidáty, ale předpokládám, že ještě někdo projeví zájem. Nyní čekáme návštěvu prezidenta ČFbU Filipa Šumana aby prohlédl plánované zázemí akce a atmosféru na stadionu,“ dodává Volf. [caption id="attachment_4779" align="aligncenter" width="384" caption="Město Mladá Boleslav"][/caption] Důležitým faktorem akce je i finanční zajištění. Pořadatel nového modelu EuropeanCupu totiž bude účastníkům hradit vše. „Ano, je to tak. Na hostiteli je úkol postarat se o tým od momentu, kdy přistane na letišti. Předběžný rozpočet této pětidenní akce je osm milionů korun a samozřejmě se budeme snažit, aby to bylo méně. Už jsme ale jednali s některými sponzory,“ přidává Josef Volf. Středočechy k uspořádání turnaje setkání florbalových mistrů motivuje i fakt, že nikdy v této společnosti neměli možnost startovat. „My jsme, jako třetí nejlepší český tým, usilovali už o letošní kvalifikaci Ligy mistrů. To, když se proslýchalo, že Vítkovice by se jí neúčastnily. Nakonec to nedopadlo, i když Vítkovice nakonec nahradily Tatran, který odřekl účast v hlavní soutěži, a kvalifikaci nakonec hrály jen tři týmy. Škoda, my ji také byli připraveni hrát,“ říká sportovní manažer klubu Tomáš Pacák. „Zahrát si takový turnaj nás ale láká dlouhodobě, a pokud to má být ideální, tak v domácím prostředí. Myslím, že výkonnost na to, být důstojnými soupeři nejlepších týmů, máme. V posledních pěti letech jsme vždy hráli semifinále extraligy. Nyní bychom rádi ligu i vyhráli, na setkání mistrů sehnali peníze a pořadatelstvím to celé podpořili,“ přidává Pacák. Středočeši si uvědomují, že přilákat diváky do publika bude navzdory atraktivitě týmů stát velké úsilí. Pohár mistrů ve staré formě je už jednou v Čechách konal v hokejové areně a v Ostravě byl navzdory absenci domácího týmu divácky úspěšný. V následujících letech šla ale popularita systému dolů, hlavně kvůli nezájmu švédských týmů. Nyní se Mezinárodní florbalová unie snaží z tohoto podniku udělat top akci. [caption id="attachment_4773" align="aligncenter" width="312" caption="Zimní stadion v Mladé Boleslavi"][/caption] „Práce naplnit stadion by samozřejmě musela být intenzivní. Nejsme v takové situaci, jako na Ostravsku, kde florbal si lidi láká nejvíc, ale i u nás mají lidé florbal rádi a mám pocit, že na špičkové týmy by fanoušci přišli,“ říká sportovní manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák. Kapacita arény v městě automobilů se pohybuje okolo čtyř tisíc diváků. „Jsme centrum středních Čech a myslím, že snad i vhodný region, dobrá dostupnost je jak z Prahy, tak i z Liberecka nebo Pardubicka. Mistrovství světa nebo Czech Open ukazují, že florbal arény naplnit umí,“ myslí si prezident mladoboleslavského klubu Josef Volf a přidává ještě jeden dovětek. „Naším pořadatelstvím bychom mohli pomoci i dalšímu českému klubu, který by mohl bojovat v ženském turnaji,“ říká Volf. V úvahu připadají jak týmy z Prahy, tak i nedaleký Liberec. Turnaj florbalové Ligy mistrů v nové podobě by se měl uskutečnit na začátku října 2011. Pokud nebude v Mladé Boleslavi, tak určitě někde v Čechách. [caption id="attachment_4780" align="aligncenter" width="333" caption="Pohled na průmyslovou Mladou Boleslav"][/caption]