Ženská kategorie na Czech Open 2019 přinese tradiční taháky a také jeden velký návrat. Již tradičně se představí Pixbo s Eliškou Krupnovou a Denisou Ratajovou, chybět nebude ani Tereza Urbánková s Malmö a dvojice Natálie Martináková – Hana Koníčková, reprezentující Kloten-Dietlikon Jets. Dobrou zprávou je také příjezd elitního švýcarského celku Piranha Chur.
Rovna polovina týmů bude v elitní ženské kategorii reprezentovat Českou republiku. Kromě juniorské reprezentace je to také sedm účastníků extraligy: Vítkovice, Chodov, Ivanti Tigers Jižní Město, FbŠ Bohemians, Panthers Praha, Tatran Střešovice a Židenice.
Pět celků půjde do boje pod švédskou vlajkou: Pixbo přiveze Elišku Krupnovou s Denisou Ratajovou, Malmö zase představí Terezu Urbánkovou, přijede také Falun s IBK Göteborg a chybět nebude ani tradiční účastník, akademický tým RIG Umeå IBF.
Ze Švýcarska přijede to nejlepší, co alpská země v ženském florbale má, tedy dva tamní dominující celky – Kloten-Dietlikon Jets a Piranha Chur. Za Jets nastoupí kromě Natálie Martinákové také Hana Koníčková a ačkoliv pracovní povinnosti do Prahy nepustí dvě nejzvučnější posily, tedy Švédky Alici Grandsted a Izu Rydfjäll, švýcarský tým by mohl patřit mezi černé koně turnaje. Za Piranhu Chur se zase představí Katarína Klapitová, která ještě v dubnu získala mistrovský titul právě s Jets.


