Spišský hrad je dominantou hostitelského města šampionátu
10. 9. 2014 Ženský florbal - Zahraničí (4) KOMENTÁŘŮ

Slovensko bude v roce 2017 hostit MS!

 Je to oficiální. Slovensko splatilo své závazky Mezinárodní florbalové federaci, a tak se podmíněné přidělení pořadatelství ženského šampionátu v roce 2017 stalo přidělením oficiálním. Setkání nejlepších florbalistek planety by se podle přihlášky tamního svazu mělo uskutečnit v Prešově a Spišské Nové Vsi.

Slovensko mělo platební problémy, proto dokonce jeho mužům hrozilo, že si na letošním šampionátu nezahrají, nicméně, vedení slovenského florbalu dostálo svým slibům a pohledávky vyrovnalo. Nejen, že se tak muži zúčastnit šampionátu smějí, jejich kolegyně si v roce 2017 dopřejí luxus domácího mistrovství.

Oficiální přidělení vrcholného florbalové podniku vyvolalo nadšení. „Je to obrovský úspěch, protože jsme na pořádání kandidovali již vícekrát, ale až nyní jsme byli úspěšní,“ komentoval na webu slovenského svazu manažer reprezentace Teodor Turay.

Nejlepší světové florbalistky by podle přihlášky měly zamířit na východ Slovenska. Jako pořadatelská města figurují v tuto chvíli Prešov a Spišská Nová Ves. Především Prešov je město sportu zaslíbené, tamní Tatran je asi nejznámějším slovenským házenkářským klubem, ve Spišské Nové Vsi zase, za časů Lva Poprad v KHL, sídlili jeho junioři, hrající jako Tatranští vlci.


Autor: esport-testKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*