21. 11. 2014 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

SalBa překvapila SPV, Nokian opět prohrál

Už šest zápasů v řadě se ve finské lize nepovedlo vyhrát Nokianu. Nad jeho síly byl tentokrát Tapanilan Erä. Velké překvapení má na svědomí předposlední SalBa, která porazila v prodloužení favorizované SPV. Toho využilo Happee a opět vede tabulku.

Tým Nokianu v sestavě s Milanem Garčarem vedl nad Tapanilanem už 1:6, pak se ale domácí probudili a šňůrou 8 gólů v řadě rozhodli o svém vítězství. Hattrick vsítil bývalý juniorský reprezentant Jere Oksanen. Potěšil tak drtivou většinu z 1047 diváků, kteří obratu svého týmu přihlíželi.

Happee se vyšvihlo do čela tabulky výhrou na Classic. Střelecký účet zápasu otevřel kapitán obhájců titulu Petri Kauko a i když domácí nedali svou kůži lacino, body si nakonec odváží favorit do Jyväskylä.

Na 1. místo se dnes mohlo vrátit SPV, které hostila na svém hřišti SalBa. První třetina probíhala podle papírových předpokladů a hosté jí vyhráli 1:4. Pak se ale osmělili domácí a skóre ve třetím dějství dokonce otočili. Prodloužení pro favorita nakonec zachraňoval Jyrki Holopainen až v čase 59:55! Vítězství ale stejně urvala podceňovaná SalBa. Ve druhé minutě nastaveného času ho vystřelil Janne Hyvönen.

SPV tak zůstává na druhém místě. Třetí je Koovee, které si připsalo těsnou výhru 7:5 nad Indians.

Výsledky středečních a čtvrtečních utkání
Tapanilan Erä – Nokian KrP 9:7 (1:4, 3:2, 5:1)
Branky: 33., 36. a 49. Oksanen, 5. Jolma, 28. Salonen, 42. Ailio, 51. Strömsten, 54. Kapanen, 56. Nuutinen – 3. H. Johansson, 13. Kuosmanen, 20. Jokinen, 20. Krumins, 27. Salminen, 27. Niskali, 58. Merto. Diváci: 1047.

Indians – Koovee 5:7 (1:2, 3:3, 1:2)
Branky: 8. Mertaniemi, 23. Häiväläinen, 25. Markkola, 32. Sievänen, 48. Mustonen – 22. a 41. Ylisiurunen, 5. Mäenpää, 5. Aho, 35. Lehtinen, 38. Immonen, 46. Koljonen. Diváci: 360.

Classic – Happee 5:7 (1:1, 1:2, 3:4)
Branky: 18. Mäkipää, 40. Lamminen, 44. Salo, 45. Ahola, 59. Kulmala – 33. a 57. Heikkinen, 8. Kauko, 34. Huisman, 43. Kääriäinen, 47. Savinainen, 57. Manninen. Diváci: 818.

SalBa – SPV Seinäjoki 7:6 pp. (1:4, 3:0, 2:2 – 1:0)
Branky: 16. a 52. Haapasalo, 28. Lahti, 28. Peltola, 35. Lehtoniemi, 54. Kaerla, 62. Hyvönen – 9. a 47. Hankkio, 12. a 60. Holopainen, 15. Mäkelä, 18. Kuusela. Diváci: 428.

Autor: Redakce Florbal.cz