20. 12. 2014 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Podhráský i Garčar skórovali, z výhry se ale neradoval ani jeden

V sobotních zápasech finské ligy na sebe výrazným způsobem upozornil český florbalista Milan Garčar. Jeho gól a dvě asistence pomohli Nokianu k remíze v Lappeerantě. Trefil i Michal Podhráský, jeho TPS však prohrálo doma s poslední Josbou.

Garčar se nevešel ani do předběžné nominace Radima Cepka na MS. Očividně však chce ukázat, že do národního týmu patří. Už v 6. minutě přihrál holohlavý obránce na gól Moricsovi Kruminsovi a ještě v prvním dějství stihl v přesilovce skórovat sám. Zápas se zvrhl v divokou přestřelku, v níž měl poslední slovo opět Lotyš Krumins, který v 53. minutě při další početní výhodě vyrovnával na 8:8.

TPS Turku přes světovým šampionátem porazilo Nokian a na nyní mělo ideální šanci na tento úspěch navázat – hostilo totiž poslední Josbu. Do zápasu však vstoupilo nešťastným vlastním gólem a v 7. minutě prohrávalo už 0:3. Prapor TPS pozvedl svým gólem čerstvý bronzový medailista z Göteborgu Michal Podhráskýa v 27. minutě bylo po trefě Olli-Akseliho Laineho vyrovnáno. Josba ale navzdory svému nelichotivému postavení v tabulce zapla, opět se dostala do tříbrankového vedení a TPS už vyrovnat nedokázalo. Záverečnými dvěma góly svého týmu skolil tým z Turku zkušený Petri Väänänen.

Na mále měli i favorité z SSV Helsinki v souboji s domácími Indians. Ti se svého soupeře nezalekli a nepoložil je ani gól obdržený v 1. minutě. Na 5:5 vyrovnával až necelou minutu před koncem bývalý finský reprezentant Jani Helenius. Indians mohli rozhodnout v prodloužení. 98 vteřin před jeho koncem dostal pětiminutový trest mistr světa z roku 2010 Timo Toivonen, faul 35 letého veterána v dresu SSV ale domácí nepotrestali a oba týmy si tak připsali do tabulky 1 bod.

NST Lappeeranta – Nokian 8:8 (4:4, 3:3, 1:1)
Branky: 16. a 39. Arponen, 10. Sumén, 14. Vainikainen, 15. Steiger, 26. Hulkkonen, 34. Kaila, 41. Puustinen – 6. a 53. Krumins (na první GARČAR), 14. GARČAR, 20. Jokinen, 20. Rácz, 23. Vainio, 30. Naskali (GARČAR), 33. Henttonen. Diváci: 937.

TPS Turku – Josba 5:6 (2:3, 1:2, 2:1)
Branky: 9. PODHRÁSKÝ, 10. Hyytiainen, 27. Laine, 47. Tuominen, 52. Sundelin – 3. a 28. Puska, 32. a 44. Väänänen, 1. vlastní, 7. Kajoksinen. Diváci: 356.

Indians – SSV Helsinky 5:5 (3:1, 2:3, 0:1)
Branky: 8. Mertaniemi, 9. Mutanen, 13. Sievänen, 28. Venälainen, 31. Nikkinen – 1. Järvinen, 22. Mahlberg, 23. Kinnunen, 29. Tuhkanen, 60. Helenius. Diváci: 481.