1. 2. 2015 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Nokian zaskočil SSV, Pfitzner nasázel 5 gólů

Roli favorita zvládlo o víkendu SPV Seinäjoki, zato SSV Helsinki se museli překvapivě sklonit před Nokianem. Z vysokého vítězství se raduje i poslední SalBa. Víkendovým králem střelců se stal útočník Oilers Casper Pfitzner, který v nědělním utkání nasypal do brány OLS Oulu 5 gólů.

V sobotu přitom Oilers doma absolutně nestačili na SPV. Předloňští mistři i díky čtyřem zásahům Jariho Hankkia přehráli tým z Espoo 11:2.

To OLS šlo do nedělního duelu v úplně jiném rozpoložení. Po překvapivé výhře nad Koovee přeskočilo v tabulce sedmý Tapanilan Erä a posílilo svoje vyhlídky na play off.

Oilers i v Oulu nejdříve prohrávali, během prvních deseti minut druhé třetiny ale zvládli otočit z 3:4 na 8:4. Vítězství poté už nepustili hlavně díky famóznímu Casperu Pfitznerovi. Člen širšího reprezentačního kádru Suomi zničili OLS pěti přesnými zásahy.

Nokian si po čtyřech prohrách překvapivě spravil chuť v Helsinkách, kde se postavil nabytému SSV. Ve vedení se vystřídali oba týmy, na konci však spoluhráči českého obránce Milana Garčara dokázali vstřelit dva góly a sebrali tak favoritovi body.

SalBa si připsala teprve čtvrté vítězství v sezoně, proti NST ale odehrála zápas se velkém stylu. K hattricku Janiho Lehtoniemiho se připojili se svými trefami i někteří další spoluhráči a poslední tým tabulky rozstřílel soupeře 9:1.

Josba nenavázala na úspěšný superobrat proti Nokianu a tentokrát sama ztratila nadějné vedení. Zisk dvou bodů slaví zejména díky slepeným gólům z 44. a 57. minuty bývalí spoluhráči vítkovického Juliuse Jousiho z Indians.

Sobota

Oilers Espoo – SPV Seinäjoki 2:11 (1:3, 1:4, 0:4)
Branky: 3. Lindfors, 37. Talvitie – 16., 29., 44. a 48. Hankkio, 24. a 60. Hakonen, 27. a 39. Mikko Kohonen, 4. Koski, 17. Mäkelä, 56. Pelto-Arvo. Diváci: 827.

OLS Oulu – Koovee 9:5 (2:2, 3:1, 4:2)
Branky: 11. a 42. Niemelä, 17. a 25. Veikkola, 41. a 50. Visuri, 25. Sorri, 33. Sieppi, 58. Saarnio – 4. Tiira, 13. Aho, 38. N. Andersson, 49. Salomaa, 55. Immonen. Diváci: 338.

Neděle

OLS Oulu – Oilers Espoo 6:12 (4:3, 1:6, 1:3)
Branky: 3. a 36. Niemelä, 12. Kvist, 14. Kiipeli, 17. Sorri, 45. Rautio – 2., 26., 40., 45. a 52. Pfitzner, 16. Kaartinen, 20. Talvitie, 22. Lamminen, 23. Pajukoski, 29. Raikamo, 31. Markelin, 50. Hänninen. Diváci: 416.

SSV Helsinki – Nokian KrP 6:8 (2:1, 1:3, 3:4)
Branky: 14. a 43. Järvinen, 17. Meyer, 36. Liljenbäck, 46. Laasonen, 47. Olkkonen – 18. a 56. Vainio, 23. a 35. Kangasmäki, 43. a 45. Keskitalo, 40. R. Andersson, 53. Suoniemi. Diváci: 143.

SalBa – NST Lappeenranta 9:1 (2:1, 2:0, 5:0)
Branky: 20., 31. a 60. Lehtoniemi, 52. a 59. Peltola, 15. Kukko, 21. Kaerla, 55. Hyvönen, 57. Rimpelä – 18. Arponen. Diváci: 264.

Josba – Indians 4:7 (1:1, 2:0, 1:6)
Branky: 4. Nurmela, 36. P. Väänänen, 40. Kajoksinen, 58. Auronen – 20. a 41. Mertaniemi, 44. a 57. Pesu, 44. J. Markkola, 57. Niskanen, 60. M. Markkola. Diváci: 362.