12. 2. 2015 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

TPS potrápilo Happee, Oilers remizovali s SSV

Ve finské lize měli favorité těžkou práci. Koovee i Happee na hřištích soupeřů ze dna tabulky vyhráli nejtěsnějším rozdílem, SSV pak uhrálo s Oilers remízu. Z poměrně jednoznačného vítězství se naopak mohou radovat hráči Classic.

Poslední SalBa vlétla na Koovee a divokou první třetinu vyhrála 4:3. I když favorizovaní hosté skóre otočili, domácí se nevzdali a vyrovnali na 5:5. O vítězství Koovee nakonec rozhodla bývalá opora švýcarského Ulsteru Henri Mäenpää.

TPS Turku míří do bojů o záchranu, v souboji s obhájci titulu z Happee si ovšem tým českého reprezentanta Michala Podhráského počínal statečně. Po zpackaném druhém dějství hráči Turku vyrovnali dvougólové manko, nakonec však odcházeli ze hřiště zklamaní. Dva body za výhru zajistil lídrovi tabulky svojí trefou dělostřelec Otto Tikka.

SSV v boji o co nejlepší pozici do play off ztratilo bod na hřišti Oilers. Parta kolem kanonýra Caspera Pfiznera nastřílela týmu s nejlepší obranou v soutěži 7 gólů a protože se úplně stejně vedlo i střelcům z Helsinek, rozešli se oba týmy smírně.

Bodově se na SSV dotáhli Classic, kteří si ve venkovním utkání věděli rady s Indians. Domácí při třígolové ztrátě 4 minuty před koncem zahájili powerplay, při ní se však ještě jednou trefili hosté a ukázali, že mohou být černým koněm vyřazovacích bojů.

Výsledky

SalBa – Koovee 5:6 (4:3, 0:2, 1:1)
Branky: 9. a 19. Lehtoniemi, 4. N. Horn, 17. Kaerla, 49. Peltola – 10. a 32. Immonen, 10. Alamettälä, 12. Salin, 23. Ylisiurunen, 54. Mäenpää. Diváci: 293.

TPS Turku – Happee 4:5 (2:1, 0:3, 2:1)
Branky: 7. R. Horn, 9. Hirvisuo, 41. Koskinen, 45. Läntinen – 1. Hynynen, 22. Kotilainen, 24. Heikkinen, 30. Kauko, 50. Tikka. Diváci: 444.

Oilers Espoo – SSV Helsinki 7:7 (2:1, 1:3, 4:3)
Branky: 12. a 49. Raikamo, 31. a 57. Pfitzner, 12. Pajukoski, 43. Nurminen, 54. Kinnunen – 13. vlastní, 22. a 52. Helenius, 34. Stenfors, 38. Järvinen, 55. Laitila, 56. Olkkonen. Diváci: 791.

Indians – Classic 3:7 (1:1, 0:2, 2:4)
Branky: 12. Kainulainen, 47. Niskanen, 49. Lehkosuo – 36. a 47. Syvänen, 49. a 60. Kivipaasi, 17. Lamminen, 30. Kulmala, 46. Mäkipää. Diváci: 470.

Autor: Redakce Florbal.cz