Jana Lacková doplní Michaelu Mlejnkovou v Red Ants. Foto: Jaroslav Klein
26. 5. 2015 Ženský florbal - Zahraničí (4) KOMENTÁŘŮ

Jana Lacková si vyzkouší své první zahraniční angažmá. Jde do Red Ants

 Švýcarský celek Red Ants Rychenberg Wintherthur hlásí druhou českou posilu. Po Michaele Mlejnkové, nejproduktivnější hráčce minulého ročníku extraligy žen, oblékne jeho dres také Jana Lacková, která tak ve Švýcarsku doplní svou starší sestru Hanku. Pro jedenadvacetiletou útočnici se jedná o první zahraniční angažmá.

Nový trenér týmu Simon Brechbühler potvrzuje, že je fanouškem českých hráček a po Mlejnkové v kádru vítá další posilu. „Platí to, co jsem říkal už u Michaely, hledáme nové ofenzivní lídry, hráčky, které jsou na balonku vždy nebezpečné,“ řekl nový kouč Jany Lackové webu Florbal.cz. „Jana je pro nás zajímavou ofenzivní hráčkou s dobrou střelou,“ dodal.

Brechbühler tak po Hance, kterou vedl při angažmá v Burgdorfu, povede také Janu Lackovou. „Bude to zajímavé a těším se na to,“ směje se mladý kouč, který má praxi také z Ersingenu.

Starší sestra sehrála v rozhodování důležitou roli. „Ze začátku jsme Janičku musely s mamkou skoro přemlouvat, ať jde to zahraničí,“ prozradila. „Samozřejmě, že jsem ji pomohla a podpořila, v podstatě jsem jednala s jejím budoucím trenérem o přestupu a podmínkách smlouvy tak, aby jí nic nechybělo,“ popsala svoji roli.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*