Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák si ve dvoukole připsal tři body. FOTO: Per Wiklund
2. 10. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Čtyřbodový Jendrišák, skvělý comeback Örebro a první bitva titánů

Falun v souboji těžkých vah porazil Dalen. Örebro předvedlo úžasný comeback a otočilo zápas proti Siriusu. Matěj Jendrišák se v zápase Linköpingu blýskl čtyřmi body, Patrik Suchánek s Davidem Šebkem v tomto kole nebodovali.

Zápas Falunu s Dalenem nabídl první letošní setkání velkých favoritů na vysoké pozice v tabulce Švédské Superligy. Dalen s Falunem hráli až do 14. minuty třetí třetiny velmi vyrovnané utkání, ačkoliv Dalen vždy pouze dorovnával náskok domácích. Pak ale Falun v rozmezí 32 sekund vstřelil dvě branky a tento náskok už si vzít nenechal. Do prázdné branky pojistil vítězství minutu před koncem Hallén.

Nováček z Örebro si hned v prvním kole připsal skalp Storvrety, ve třetím kole ho čekal zápas proti Siriusu, který zase v prvním kole zle potrápil Falun. Po úvodní přetahované o vedení zápas spěl ke klidnému konci, když v 51. minutě vedl Sirius 9:5. Örebro ale utkání nevzdalo a během následujících šesti minut zápas srovnalo, přičemž útočník Örebro Simon Jirebeck v této šestiminutovce vstřelil tři branky. Jeho vyrovnávací trefa ze vzduchu po dlouhé křižné přihrávce byla ukázkou florbalové kvality. Neuvěřitelný comeback domácích dokonal pět sekund před koncem gólem po odrazu od zadního mantinelu Ekengren a zajistil tak svému týmu první tříbodovou výhru v sezoně.

Thorengruppen v domácí hale v Umeå přivítal stockholmské AIK. Bezgólový stav utkání zrušil na konci první třetiny hostující Oskar Hagberg a od té chvíle již AIK vedení nepustilo. Ve druhé i třetí třetině sice měl Thorengruppen téměř shodný počet střel na branku jako AIK, ale brankář Albin Engholm z celkových 27 střel zlikvidoval 25. Hattrickem k výhře AIK přispěl Andreas Stefansson.

V zápase Linköpingu proti Mullsjö letos poprvé skóroval Matěj Jendrišák, navíc přidal tři asistence a výrazně tak pomohl Linköpingu k výhře. Domácí sice po druhé třetině prohrávali 4:6, ale ve třetí třetině dovolili Mullsjö pouze tři střely na branku a sami z dvanácti pokusů sedm proměnili a ukořistili vítězství poměrem 11:7. Zajímavý zápis do statistik zaznamenal útočník Mullsjö Anton Vestlund, který v první třetině vstřelil čistý hattrick.

Växjö v řádném termínu druhého kola nehrálo žádný zápas a mohlo tak věnovat celý týden přípravě na zápas s Pixbem. Tato příprava se vyplatila zejména v přesilových hrách, protože ze čtyř nabídnutých možností domácí tři proměnili, čímž si vytvořili na konci druhé třetiny dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině pak nepustili Pixbo do žádné větší šance a snížit na 2:4 mu dovolili až sedmnáct sekund před koncem.

Jönköpings proti Helsingborgu začali lépe, v 10. minutě vedli 2:0. Ještě do první přestávky ale snížil Nilsson a ve druhé třetině sérií pěti gólů za sebou Helsingborg zápas otočil. Především právě Jonathan Nilsson si v zápase vylepšil osobní statistiky třemi góly a třemi gólovými přihrávkami. Daniel Šebek a Patrik Suchánek v tomto utkání nebodovali.

Výsledky 3. kola Švédské Superligy:

IBF Falun – IBK Dalen 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky: 10. a 54. Enström, 34. Lundmark, 38. a 59. Hallén, 55. Backby – 14. Svahn, 40. a 53. Ljunggren. Střely: 34:20 (12:5, 11:7, 11:8). Diváci: 1 348. Sestřih z utkání:

IBF Örebro – IK Sirius IBK 10:9 (3:3, 2:5, 5:1)
Branky: 11. Hjelm, 15. Kanebjörk, 19. a 60. Ekengren, 37., 51., 54. a 57. Jirebeck, 39. Lundmark, 56. Palmén – 2. Olsson, 12. Söderling, 20. a 28. Edberg, 21. Berlin, 28. Widh, 29. a 34. Eriksson, 48. Kostov-Bredberg. Střely: 35:31 (12:15, 8:11, 15:5). Diváci: 936. Sestřih z utkání.

Team Thorengruppen SK – AIK IBF 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)
Branky: 38. Reinholdt, 50. Hedlund – 20. O. Hagberg, 26., 40. a 54. Stefansson, 39. Larson, 55. P. Hagberg, 55. Götz, 59. Johansson. Střely: 27:31 (6:11, 11:9, 10:11). Diváci: 418. Sestřih z utkání:

Linköping IBK – Mullsjö AIS 11:7 (1:3, 3:3, 7:1)
Branky: 19., 24. a 53. Lanver, 21., 55. a 57. Fritzell (na první a třetí JENDRIŠÁK), 39. JENDRIŠÁK, 45. Alm, 48. Jokinen (JENDRIŠÁK), 56. Dagman, 60. Björk – 2., 6. a 14. Vestlund, 34. Hedlund, 38. Ganevik, 39. Nygårdh, 47. Wibring. Střely: 34:14 (12:6, 12:5, 12:3). Diváci: 698. Sestřih z utkání:

Växjö IBK – Pixbo Wallenstam IBK 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 17. Jonsson, 31. Andersson, 39. Persson, 57. Engel, 60. Sankell – 19. Hörberg, 60. Carlsson. Střely: 12:10 (4:4, 3:4, 5:2). Diváci: 912. Sestřih z utkání:

Jönköpings IK – FC Helsingborg 4:8 (2:1, 1:5, 1:2)
Branky: 4. Nilsen, 10. Ekström, 34. Larsson, 51. Karlsson – 17., 23. a 27. Nilsson, 31. Lidholm, 33. Hakonen, 34. Skoglösa, 46. Lindholm, 60. Nordgren. Střely: 24:23 (4:6, 8:9, 12:8). Diváci: 367. Sestřih z utkání.