Mika Kohonen, Helsingborg. Foto: Per Wiklund Mika Kohonen dvěma góly řídil vítězství Helsingborgu. FOTO: Per Wiklund
9. 10. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Helsingborg jako jediný stoprocentní, nováček Örebro okupuje druhou pozici

Matěj Jendrišák opět skóroval v zápase Linköpingu proti Höllvikens. Mika Kohonen si připsal své první dva góly v sezoně, když jeho Helsingborg porazil Växjö. Örebro si po skalpech Storvrety a Siriusu připsal výhru i nad stockholmským AIK.

Pixbo sice v domácí hale Wallenstamhallen v 11. minutě první třetiny prohrávalo s Jönköpings 0:1, ještě do konce první třetiny ale nasázelo čtyři branky a svoje vedení už do konce zápasu v klidu drželo. Skvělým výkonem se opět prezentoval letos zatím nejvýraznější útočník Pixba Max Wahlgren, který jeden gól dal a na tři přihrál, dvě branky Pixba vstřelil kapitán Daniel Calebsson.

Storvreta po prvních dvou nepříliš povedených zápasech přijela do Umeå na souboj s Dalenem. V závěru první třetiny si vypracovala náskok 2:0, který ještě 25 sekund po začátku druhé třetiny zvýšil Niklas Winroth, a náskok Storvreta v různé výši udržela až do konce utkání. Velkou zásluhu na výhře celku z Uppsaly mají Valdemar Ahlroth, který sám vstřelil tři branky a ještě na dvě přihrál, a brankář Viktor Klinsten, který zlikvidoval 21 z 26 střel Dalenu.

Helsingborg jako jediný po svých třech odehraných zápasech zůstal stoprocentně úspěšným týmem. Tentokrát fazónu Helsingborgu pocítili hráči Växjö, kteří dokázali domácím konkurovat pouze v první třetině, ve které je sice přestříleli, nicméně i tak třetinu prohráli 0:2. Od druhé třetiny už měl Helsingborg s dvougólovým vedením v zádech zápas pod kontrolou. Dvěma góly se na výhře podílel čtyřicetiletý kapitán Helsingborgu Mika Kohonen, který nejprve v první třetině svým typickým způsobem při přesilovce od půlící čáry propálil všechny hráče i svého krajana Kosonena a ve třetí třetině pečetil výhru svého celku trefou do prázdné branky. Daniel Šebek si připsal jednu asistenci.

Linköping s českým centrem Matějem Jendrišákem zavítal na hřiště Höllvikens. Po první třetině, ve které skóroval pouze domácí Persson, hned v první minutě druhé třetiny právě Jedrišák srovnal na 1:1, ale Höllvikens se následně prosadili třikrát a do třetí třetiny šli s vedením 4:1. Linköping se snažil vedení domácích stáhnout, což se mu díky drtivému tlaku povedlo, ale kýžené vyrovnání nepřišlo, naopak v 17. minutě třetí třetiny zvýšil na 5:3 Johannes Wilhelmsson a tento gól se nakonec ukázal jako vítězný.

Sirius, který v předchozím zápase ztratil ve třetí třetině vedení proti Örebro a přišel tak o 3 body do tabulky, v nedělním zápase přivítal Thorengruppen. Přestože měl Sirius od začátku zápasu znatelnou střeleckou převahu, tak se hostům dařilo držet krok a druhá třetina skončila s těsným skóre 2:1 pro Sirius. Střelecká převaha se projevila naplno až ve třetí třetině, kterou Sirius vyhrál 6:1 a v klidu si tak dokráčel pro první tříbodové vítězství v této sezoně.

Örebro jako nováček v nejvyšší soutěži ukazuje, že rozhodně do zápasů nevstupuje s přehnaným respektem ke svým soupeřům. V zápase s AIK sice po první třetině prohrávalo 0:1, ale ve druhé třetině dokázalo z osmi střel vstřelit 5 branek, zatímco devatenáctiletý brankář Örebro Tim Lennartsson z devíti střel pustil jedinou. Pohodlný náskok nováček ve třetí třetině hlavně zásluhou svého brankáře již udržel a obsadil tak druhou pozici za zatím bezchybným Helsingborgem.

Výsledky 4. kola Švédské Superligy:

Pixbo Wallenstam IBK – Jönköpings IK 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Branky: 11. Carlsson, 12. Andersson, 14. Wahlgren, 17. a 38. Calebsson, 24. Milesson, 46. Borgström – 6. Hessmer, 25. Glimberg. Střely: 21:14 (10:4, 5:4, 6:6). Diváci: 324. Sestřih z utkání:

IBK Dalen – Storvreta IBK 5:8 (0:2, 2:3, 3:3)
Branky: 21. a 30. Rokka, 47. Åkerlund, 52. Nystedt, 59. Brolin-Ljung – 19. Sjögren, 20. a 48. Pettersson, 21. a 53. Winroth, 30., 38. a 41. Ahlroth. Střely: 26:28 (4:9, 8:6, 14:13). Diváci: 2 103. Sestřih z utkání:

FC Helsingborg – Växjö IBK 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky: 10. Petersson, 18. a 59. Kohonen, 24. Lidholm (ŠEBEK), 49. Skoglösa, 55. Lindholm – 37. Sankell. Střely: 24:19 (4:7, 8:4, 12:8). Diváci: 947. Sestřih z utkání:

Höllvikens IBF – Linköping IBK 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)
Branky: 8. a 30. Persson, 29. Sjöstedt, 33. a 57. Wilhelmsson – 21. JENDRIŠÁK, 44. Hovlund, 54. Karlsson (JENDRIŠÁK), 60. Björk. Střely: 23:43 (7:17, 10:4, 6:22). Diváci: 576. Sestřih z utkání:

IK Sirius IBK – Team Thorengruppen SK 8:2 (1:0, 1:1, 6:1)
Branky: 9., 41. a 59. Eriksson, 31. Olsson, 43. Drews, 52. Elfving, 60. Berlin, 60. Jansson – 26. Pedersen, 43. Reinholdt. Střely: 35:16 (10:6, 9:5, 16:5). Diváci: 1 033. Sestřih z utkání:

AIK IBF – IBF Örebro 4:8 (1:0, 1:5, 2:3)
Branky: 15. Johansson, 32. a 57. Stefansson, 45. Kjellbris – 22. Kanebjörk, 22, 36. a 58. Palmén, 28. Hjelm, 35. Jirebeck, 41. a 48. Ekengren. Střely: 34:19 (11:5, 9:8, 14:6). Diváci: 570. Sestřih z utkání: