Bohemians se podařil parádní obrat. Foto: Šimon JIRÁČEK
20. 10. 2017 Český pohár (2) KOMENTÁŘŮ

Osmifinálové skupiny odstartovala otočka Bohemians proti Chodovu

Od úterý do čtvrtka odehrály všechny týmy z osmifinálových skupin svá první utkání. K vidění byly tři ryze superligové zápasy a několik derby. Největším překvapením byla otočka hráčů Bohemians, kteří zápas z nepříznivého stavu 0:4 dokázali poslat do prodloužení, ve kterém vystřelil vítězství Jan Dobisík.

Nejvíce diváků dorazilo na zápas mezi Tatranem a Chomutovem. Zaváhání favorita se ale nedočkali, Tatran rozvlnil síť domácích rovnou třináctkrát. Mladá Boleslav se s Českou Lípou utkala v rámci Superligy již v sobotu a i v poháru si s houževnatým soupeřem poradila. Slibné vedení navýšila ještě třemi brankami v závěru a o jeden gól tak překonala sobotní výhru 7:4.

K ztrátě favorita se po první třetině schylovalo v utkání Black Angels se Spartou, když domácí vedli 3:0. Druhá část se jim ale hrubě nepovedla a dostali tak svého pražského soupeře do vedení i díky mnoha vyloučením. Sparta si svůj náskok komfortně pohlídala a zvítězila 11:5.

Brankáři Mladé Boleslavi. Foto: Štěpán Tomš

Pohledné derby mezi Bohemkou a Chodovem nabralo nečekaný vývoj po 23. minutě, kdy Marek Vávra zvyšoval na 4:0. Ještě během druhé třetiny totiž zelenobílí snížili na rozdíl pouhé jedné branky. Po zbytek zápasu již byli na dostřel a při závěrečné power play necelou minutu před koncem Kryštof Krbec srovnával na 6:6. V prodloužení pak výhru trefil Jan Dobisík.

Ve skupině C nejdříve Buldoci porazili prvoligový Hattrick 5:2, divizní Hulk dokázal po nájezdech porazit Sokol Brno I.

Ostravě se nedaří v ligové soutěži a chuť si nespravila ani při pohárovém utkání. V derby proti Vítkovicím hrála vyrovnanou partii, o veškeré naděje na vítězství ale přišla během poslední třetiny. Vítkovický útok se prosadil šestkrát a byla z toho výhra 9:4. Letka si se soupeřem z Šumperka v Ostravě poradila po výhře 5:3.

Střešovice v Chomutově neponechaly nic náhodě. Foto: Roman Dušek

VÝSLEDKY POHÁRU ČESKÉ POJIŠŤOVNY:

SKUPINA A:

Florbal Chomutov – Tatran Střešovice 4:13 (1:4, 2:4, 1:5)
10. Pastor, 22. Bendl, 22. Pastor, 51. Břešťan 9. Adam Tlapák, 11. Jakub Kolísko, 14. Svoboda, 16. Jakub Kolísko, 21. Ullmann, 23. Meliš, 25. Nehila, 37. Sládeček, 41. Brautferger, 44. Brautferger, 45. Svoboda, 53. Gašparík, 57. Slavík. Diváci: 390.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Česká Lípa 8:4 (1:1, 3:2, 4:1)
9. Krajcigr, 21. Krajcigr, 29. Natov, 38. Curney, 42. Tomašík, 55. Chroust, 56. Tadeáš Chroust, 57. Pluhař – 9. Mlejnek, 23. Dzierža, 26. Jansa, 59. Mlejnek. Diváci: 155.

SKUPINA B:

BLACK ANGELS – ACEMA Sparta Praha 5:11 (4:2, 0:5, 1:4)
Branky: 4. Jakub Boček, 6. Čejka, 14. Nachtmann, 19. Novotný, 59. Jan Hněvkovský – 17. Košir, 17. Krejča, 22. Pruner, 22. Krejča, 26. Zouzal, 31. Špalek, 38. Kareš, 41. Čermák, 46. Koščo, 53. Košir, 55. Marvánek. Diváci: 40.

Florbal Chodov – FbŠ Bohemians 6:7p (3:0, 1:3, 2:3, 0:1)
4. Mikeš, 18. Ondrušek, 20. Pražan, 23. Marek Vávra, 41. Mikeš, 44. Řezáč – 27. Höffer, 35. Krbec, 38. Šárka, 44. Cabejšek, 51. Höffer, 60. Krbec, 64. Dobisík. Diváci: 53.

SKUPINA C:

FbŠ Hattrick Brno – Bulldogs Brno 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
31. Mati, 33. Mati – 16. Černoch, 22. Juhaňák, 25. Juhaňák, 51. Mráz, 58. Černoch. Diváci: 130.

Spartak Hulk – Sokol Brno I. 5:4pn (1:3, 2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Tuhý, 21. Duda, 40. Petlan, 60. Olbert, N Tomáš Janča – 7. Foret, 13. Pleska, 15. Žůrek, 45. Pokorný. Diváci: 87.

SKUPINA D:

1. SC Tempish Vítkovice – FBC Ostrava 9:4 (2:2, 1:2, 6:0)
Branky: 17. Hrubý, 18. Hájek, 40. Rýpar, 45. Delong, 48. Bräuer, 52. Rýpar, 55. Bräuer, 57. Hájek, 59. Vilím – 6. Mendrek, 7. Chvastek, 28. Kuczera, 35. Hrabal. Diváci: 120.

FBC Letka – FBC Asper Šumperk 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Branky: 1. Kahánek, 9. Pavlík, 28. Ondruch, 37. Kahánek, 55. Kahánek – 21. Trávníček, 35. Kamler, 40. Trávníček. Diváci: 25.