Alexander Rudd. Foto: Per Wiklund Alexander Rudd. Foto: Per Wiklund
10. 11. 2017 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Problém pro florbalovou hvězdu: Po otřesech mozku je tu alkohol

 Bývalo to jinak. Když nadešel čas pravidelných setkání nejlepších florbalových reprezentací, zabalil Alexander Rudd věci a mířil za švédským nároďákem. Poslední dva roky ale neví, zda vůbec ještě bude moci pořádně hrát. A teď ho chytli s alkoholem za volantem!

Minulý čtvrtek už byl švédský národní tým na cestě na turnaj Euro Floorball Tour do Švýcarska. Alexander Rudd zůstal doma. Už nějaký ten měsíc bojuje sám se sebou. Dlouho se zotavoval z otřesu mozku, který utrpěl v loňské sezoně po hitu Johana Nygardha z Mullsjö. Bohužel to nebyl první otřes mozku v jeho životě, a tak návrat na hřiště byl opatrný.

Rudd sice stihl konec sezony, ale jeho hra postrádala dřívější lehkost. Základní sestava Storvrety se prostě mohla obejít bez něj.

Nová sezona měla být novou nadějí. Jenže ani do ní nevstoupil klub z Uppsaly se svou hvězdou, kterou před třemi lety draze koupil z Falunu. Rudd chyběl na soupisce prvních šesti zápasů. Až na sedmé utkání na hřišti Pixba se objevil v zápise. Jenže zápas stejně sledoval jen v teplákovce, na plac se nedostal.

Už v průběhu loňské sezony bylo znát, že hvězdný florbalista není ve své kůži. Z tváře mu zmizel úsměv, byla cítit nejistota. Další nepříjemná zpráva přišla nyní. Alexander Rudd byl zastaven policejní hlídkou při běžné silniční kontrole s alkoholem v krvi. Ve Švédsku je povolenou hodnotou 0,02 promile.

Zajímavé na celém případu je, že Ruddův prohřešek zveřejnil jako první samotný klub. „Po oficiálním uzavření případu okamžitě zahájíme program podpory pro Alexandra Rudda. Program bude obsahovat různé druhy opatření i odbornou pomoc. Je to poprvé, kdy došlo k porušení takových pravidel. Storvreta jako klub se dívá na incident velmi vážně. Máme jasně nastavená pravidla protidrogové politiky a boje s alkoholem,“ stojí v prohlášení švédského klubu. Alexander Rudd bude dočasně vyřazen ze soupisky týmu a v průběhu nápravného programu nebude ani s týmem trénovat.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*