Hráčky USA se radují z branky proti Thajsku. Foto: Flickr IFF
5. 12. 2017 Mistrovství světa žen 2017 (0) KOMENTÁŘŮ

Nejtěžší je vytvořit týmový duch, skoro se nevidíme, přiznala útočnice USA Michelle Linhart

 Tým USA by mohl po Slovensku patřit k dalším strašákům celků z elitních skupin. Ve svém středu má několik šikovných „evropských Američanek“, které hrají kvalitní soutěže ve Finsku a Švédsku, tyto posily doplnil o domácí florbalistky. Podle opory Michelle Linhart ale se ale její tým nesnaží spoléhat pouze na výrazné individuality. 

Z amerického týmu zatím v HANT Aréně vyzařuje pohoda a tolik typické sebevědomí. „Zatím je to v Bratislavě super, vyhrály jsme úvodní dva zápasy a postoupily uvidíme, co přinese zbytek turnaje, chceme se dostat co nejdále,“ usmívala se Michelle Linhart před utkáním s Norskem.

Obě výhry se ale nerodily úplně snadno. „Myslím si, že Thajsko jsme zbytečně nechaly útočit, byly jsme příliš zatažené, jako bychom se přestaly soustředit na hru a polevily v koncentraci. Ale soupeřky ukázaly, že se nevzdají, za to jim patří respekt,“ ocenila sportovní zápal soupeře.

Americký tým je specifický, jak už bylo zmíněno, je složen prakticky z americké a evropské části. „Vytvořit týmového ducha je pro nás nejtěžší, prakticky se nevidíme, máme v týmu – to jsi řekl hezky – hodně evropských Američanek, naštěstí před šampionátem máme vždy týdenní kemp, při kterém si lidsky sedneme,“ popisuje.

Ve svém středu mají právě Linhart a Marii Hägström, která působila například v SB-Pro. „Pořád jsme tým, takže bych neřekla, že na nás s Mary tým nějak extrémně spoléhá, ale je jasné, že odpovědnost cítím, když mám zkušenosti ze Švédska a Mary hrála také ve Finsku a Švédsku,“ říká Linhart.

Sama se zatím v této sezoně objevila pouze v rezervním týmu Rönnby, jednoho z nejlepších týmů světa. Je to její konec v SSL? „Není to dané, vracím se po těžkém zranění kolene, to je nesmírně těžké,“ ukazuje na čerstvé jizvy.  „Když to řeknu upřímně, tak jsem v nějakém pohybu teprve dva měsíce, takže se místy šetřím a podvědomě do toho nejdu úplně tak naplno, jak bych chtěla,“ povzdechla si, nakonec ale vykouzlila typicky americký úsměv.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*