Jiří Velecký Foto: Vlaďka Zoubková - florbalvitkovice.cz
8. 12. 2017 Reprezentace žen (5) KOMENTÁŘŮ

Expert Velecký: K bronzu povede hra jako ve druhé a třetí třetině

 Po semifinálovém zápase opět přinášíme názor experta, tentokrát tvůrce úspěšné vítkovické dynastie, Jiřího Veleckého. Trenér, který se v Ostravě přesunul do pozice kouče pro rozvoj individuálních dovedností, viděl pozitiva ve druhé a třetí třetině, které by mohly přinést zítra bronzovou medaili.

Jiří Velecký: „Švédky prokázaly svou kvalitu a potvrdily bez vážnějšího problému svou dominanci. Zápas jsme začali velmi špatně, skoro až katastrofálně.

Naše hra, ať už s míčkem nebo bez něj, nebyla kompaktní, holky si nedokázaly pomoci, jakoby na takovou hru vůbec nebyly připraveny a jen díky několika výborným zákrokům Příleské to bylo po prvním dějství jen 0:4.

Od druhé třetiny jsme začali fungovat tak, jak bychom v takovém utkání měli. Švédky si samozřejmě stále držely herní převahu, ale už dokázala naše hra mít nadstavbu v tom, že hráčky dokázaly myslet dopředu, jak v obraně, tak v útoku a především se začaly nacházet v myšlenkové spolupráci a na hřišti tuto spolupráci také realizovat.

Z toho se určitě dá čerpat a pokud takto zítra odehrají celých šedesát minut, tak bronz bude blízko.“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Míček na soupeřově půlce jsme udrželi asi tak vteřinu a pak ztráta. Při šanci jít do rychlého protiútoku jsme hru často raději otočili za vlastní branku, nebo zkrátka nebylo vepředu komunpřihrát, protože to nikdo nerozbihal. Měli jsme za zápas 10 střel a většina z nich byla jen zoufalé nahození z nepřipravené pozice. Byl to ustrašený výkon bez špetky odvahy směrem dopředu.

  PROSÍM!!! Ať v zápase o bronz na tento zápas nenavazují vůbec!

 • trener napsal:

  kdo ten zápas viděl, nepotřebuje žádný komentář…náraz reality byl neúprosný… jako alfu a omegu, jako základ všeho vidím obrovský rozdíl ve fyzické připravenosti , pokud se nezlepší atletická zdatnost našich děvčat, múžeme navěky snít jako rúženka, tady je elemtární základ k tomu, abychom mohli pomýšlet na jakékoliv taktické varianty nejen proti švédkám…

 • expert napsal:

  Všichni experti mě teda fakt baví. Kolik hráček připravil pan zamindrákovaný Velecký na to, aby fyzicky a s míčkem stačily Švédkám? (Ratajová mu musela utéct do Finska, jinak by ji pohřbil nebo by skončila). Kolik takových hráček připravily další experti? Kolik jich připravila ta naše skvělá česká extraliga? Opravdu si myslíte, že můžete hrát zápasy proti Vinohradům, Olomouci, Jičínu a že pak budete hrát vyrovnaně se Švédskem, Finskem, Švýcarskem? Proboha proberte se! Vždyť ani superrychlá Řepková, která sází u nás góly všem má co dělat, aby stačila! Dneska tam holky musej nechat všechno!

  • JV napsal:

   Sorry ale tento zamindrákovaný trenér porazil na Champions cupu Chur který měl 2 pětky plné reprezentantek a loni jen těsně prohrál s Pixbem.

Napsat komentář

*