Filip Langer slaví svůj premiérový gól v SSL. FOTO: Per Wiklund
26. 2. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

První gól Filipa Langera pomohl Pixbu k výhře, Örebro poodskočilo AIK na hraně sestupových pozic

Storvreta se při prohře Falunu vzdálila na čele ligy, tři kola před koncem má čtyřbodový náskok. Filip Langer gólem dopomohl Pixbu k výhře nad Örebro v prodloužení, Örebro má nyní díky bodu za remízu v základní hrací době tříbodový náskok na poslední nesestupové pozici, ale v posledních třech kolech ho čekají zřejmě těžší zápasy, než stockholmské AIK. Poslední Thorengruppen už se zachránit nemůže, na nesestupová místa ztrácí tři kola před koncem 11 bodů.

Dvěma asistencemi přispěl Daniel Šebek Helsingborgu k výhře 6:2 nad AIK. Helsingborg si během prvních dvou třetin vypracoval náskok pěti branek a AIK se ve třetí třetině nepodařilo tento náskok stáhnout. Helsingoborg ani tak stále nemá na sedmém místě jistý postup do play-off, devátý Sirius ztrácí 6 bodů, desátí Jönköpings 7 bodů.

Filip Langer vstřelil svojí první branku ve Švédské superlize. Ve třetí třetině dostal od Andrease Hörberga přihrávku na střed hřiště a střelou na vzdálenější tyč snížil na 2:3. Pixbo následně obrat téměř dokonalo již v základní hrací době, ale dvěma góly dokázal vyrovnat Palmén a šlo se tak do prodloužení. V tom se hned v první minutě prosadil Henriksson a Pixbo tak bralo bod navíc. Pixbo je tři kola před koncem na čtvrté pozici, bod za třetím Växjö.

Dalen, který také bojuje o účast v play-off, si poradil s jedenáctými Höllvikens a tím je eliminoval ze souboje o postup. Na svého soupeře má totiž tři zápasy před koncem jedenáctibodový náskok a jediným ohrožením jsou tedy Sirius a Jönköpings, se kterými Dalen čeká ještě vzájemný zápas. Důležité utkání bude také hned to následující, ve kterém Dalen přivítá Helsingborg, na který ztrácí pouhé dva body.

Storvreta si upevnila pozici na prvním místě výhrou nad Jönköpings. O vítězství rozhodla ve druhé a třetí třetině, které obě shodně vyhrála 3:1. Na Falun má nyní čtyřbodový náskok a může si tak dovolit ze tří zápasů jeden prohrát a stejně udržet první pozici.

Dvě asistence si mimo Daniela Šebka připsal i Matěj Jendrišák, který se tak zasloužil o výhru Linköpingu 3:2 nad Siriusem. Obě jeho asistence přišly ve druhé třetině, kdy nejprve nabyl Fritzellovi a o tři minuty později Björkovi. V posledních třech zápasech ještě čeká Linköping zápas se Storvretou i s Falunem a pátá pozice Linköpingu je tak ještě ohrožena, protože o pět bodů zpátky číhá Mullsjö. Linköping by ještě ale mohl tabulkou stoupat, protože na třetí Växjö ztrácí jen 2 body.

Thorengruppen je již jistým sestupujícím z letošního ročníku SSL. Tři kola před koncem ztrácí na dvanácté Örebro 11 bodů a nemá tak šanci se ze sestupových míst dostat. To nedělní soupeř Thorengruppenu Mullsjö ještě živí šanci na umístění v první čtyřce, nicméně na čtvrté místo ztrácí 6 bodů.

Překvapivou výhrou domácích skončil zápas mezi Växjö a Falunem. Díky skvělé třetí třetině, kterou Växjö vyhrálo 5:0, dokázali Vipers porazit Falun a ztížit mu tak atak na první místo okupované Storvretou. Växjö se i v posledních kolech musí mít na pozoru před Pixbem a Linköpingem, které jsou v tabulce v závěsu a čekají na zaváhání Växjö, aby se posunuly před něj.

Výsledky 32. kola Švédské superligy:

FC Helsingborg – AIK IBF 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Branky: 5. a 58. von Reis (na první ŠEBEK), 12. Nordgren, 21. Lidholm, 35. Kohonen, 35. Petersson (ŠEBEK) – 57. Larson, 60. Kjellbris. Střely: 27:24 (8:1, 10:4, 9:19). Diváci: 532.

Pixbo Wallenstam IBK – IBF Örebro 6:5 po prodloužení (0:2, 1:1, 4:2 – 1:0)
Branky: 39. Milesson, 42. LANGER, 46. Ojaniemi, 50. Calebsson, 51. Wahlgren, 61. Henriksson – 8. Jirebeck, 9. vlastní, 37. Hellqvist, 55. a 56. Palmén. Střely: 15:23 (5:9, 5:5, 5:8 – 0:1). Diváci: 350.

Höllvikens IBF – IBK Dalen 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)
Branky: 4. a 54. Wilhelmsson, 13. Lundström, 60. Andersson – 19. Svensson, 24. a 26. Johansson, 34. a 52. Svahn, 51. Nystedt, 60. Hedlund. Střely: 25:19 (9:4, 6:5, 10:10). Diváci: 386.

Storvreta IBK – Jönköpings IK 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Branky: 5. Sjögren, 16. a 37. Andersson, 30. Ahlroth, 38. Winroth, 41. Stenmark, 43. Pettersson, 49. Stenberg – 17. Hessmer, 19. Glimberg, 26. Malmgren, 49. Zälle. Střely: 27:23 (7:8, 8:7, 12:8). Diváci: 1 411.

Linköping IBK – IK Sirius IBK 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 25. Fritzell (JENDRIŠÁK), 28. Björk (JENDRIŠÁK), 52. Seth – 51. Olsson, 52. Söderling. Střely: 25:19 (6:5, 9:5, 10:9). Diváci: 679.

Team Thorengruppen SK – Mullsjö AIS 5:7 (2:1, 3:2, 0:4)
Branky: 10. a 38. Sundström, 15. Bergfors, 26. Hedlund, 27. Landström – 8. a 59. Ganevik, 36. Svensson, 37. Eriksson, 43. a 57. Gillek, 53. Palmqvist. Střely: 24:42 (8:10, 11:15, 5:17). Diváci: 475.

Växjö IBK – IBF Falun 8:4 (3:2, 0:2, 5:0)
Branky: 11. Jonsson, 17. Roos, 18. a 46. Andersson, 43. a 60. Sankell, 47. Holmér, 57. Johansson – 3. Hallén, 20. Johansson, 22. Cederström, 33. Fahlström. Střely: 14:12 (4:5, 4:4, 6:3). Diváci: 1 161.