Exchodovák a současný hráč Pixba Max Wahlgren. FOTO: Per Wiklund.
4. 3. 2018 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

V Česku to pro mě byla obrovská zkušenost, říká lídr kanadského bodování SSL Wahlgren

 V letošní sezoně švédské superligy udivuje tým Pixba a také Max Wahlgren. Chlapík, který přišel před pěti lety zkusit českou ligu, nyní vede kanadské bodování SSL. A ve florbalovém magazínu na Nova Sport přiznal, že na cestu vzhůru ho nasměrovalo i angažmá na Chodově.

Fanoušci v Česku si ho dobře pamatují ze sezony strávené v dresu Chodova. Celek z Jižního Města tehdy došel až do superfinále, ve kterém padl s Vítkovicemi. „Bylo to něco jiného, než jsem znal, ale užíval jsem si každý den. Vzpomínám, že na hřišti všichni jen běhali sem a tam a vůbec se neřešila taktika. Nejlepší vzpomínka je určitě výhra nad Tatranem 4:2 v semifinále, to jsme slavili dlouho do noci,“ řekl s úsměvem Wahlgren.

Tehdy ještě nebyl tak známý, dnes už je z něj hvězda. „Naučil jsem se v Čechách hrát podstatně více do těla a možná i nějaké nečisté zákroky. Z osobního hlediska to byla obrovská zkušenost. Sebrat se a odejít do cizí země, kde se najednou plno věcí učíte znovu, není jednoduché, takže to mojí budoucnost hodně ovlivnilo,“ připustil tahoun Pixba.

Max Wahlgren, bývalý hráč Chodova. Foto: Per Wiklund, perwiklund.se

Foto: Per Wiklund, perwiklund.se

Kromě Pixba a Chodova působil Wahlgren ve své kariéře také v Moře, Dalenu, a Granlu. Našel tedy teď tu správnou adresu? „To se těžko posuzuje, ale asi to bude pravda. Myslím, že ve srovnání s dobou, kdy jsem byl v Chodově, mám podstatně více natrénováno a vydržím více. Ty další roky mě zocelily,“ je si vědom.

Deset let „lišky“ čekají na finále. Toto vědomí ale švédského kanonýra netíží. „Pixbo je velký klub s obrovskou historií a každý kdo tady hraje, chce pochopitelně vítězit. Nikdo přece neprohrává rád. Ale nejdříve musíme postoupit do play off a pak se o cílech můžeme zase pobavit,“ říká s klidným výrazem. „Máme pár hráčů, jako jsou třeba Calebsson, Östholm, kteří jsou v tomhle klubu už dlouho a úspěchy zažili. Ale teď se snažíme dívat dopředu,“ dodal.

Letos se Pixbu celkem daří. Kdo tým podle Wahlgrena nejvíce táhne? „Jsou to právě Daniel Calebsson a Martin Östholm. Jsou nejstarší v týmu a navíc největší hvězdy, takže je musíme poslouchat,“ vyjádřil respekt hrajícím legendám klubu.

Foto: Per Wiklund, perwiklund.se

Před sezonou přivítali v Pixbu nového kouče, trochu pozměnili hru. Podle Wahlgrena si však musí tým stanovit pouze postupné cíle. „Každou sezonu chceme být lepší a lepší. Prvním krokem bude postup do play off. Tam, jak všichni víme, se může stát cokoliv. Zaměřili jsme se na dobrou práci v obraně a jsme v ní opravdu lepší. Říká se, že ta vyhrává tituly,“ doufá Wahlgren v úspěšný konec letošního ročníku.

A jak Max Wahlgren vzpomíná na Prahu a na Českou republiku? „Mám hodně vzpomínek. Na všechny vzpomínám s úsměvem. Nádherné město i země – zamiloval jsem si obojí. Byl jsem na hradě, a piju pivo. Takže z toho Česka ctím od všeho trochu,“ řekl na závěr s úsměvem.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*