Radost Matěje Jendrišáka. FOTO: Per Wiklund.
19. 3. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Play off Švédské superligy odstartovalo, dařilo se Jendrišákovi i Langerovi

Play off Švédské superligy začalo prvními dvěma zápasy čtvrtfinálových sérií. Roli velkých favoritů dvakrát potvrdily Storvreta a Falun, zbylé dvě série jsou po dvou utkáních vyrovnané. Matěj Jendrišák v prvním utkání přispěl Linköpingu dvěma góly, ve druhém zápase si zapsal jednu asistenci, Filip Langer v obou utkáních přihrál na jeden gól.

Storvreta jako vítěz základní části zvolila za svého soupeře Helsingborg a v obou utkáních potvrdila svou roli favorita. V prvním zápase se vedení ujala ve druhé třetině, kde své první dva zásahy v letošním play off zapsal nejproduktivnější hráč základní části Albin Sjögren. Ve třetí třetině už pak Storvreta pouze navyšovala svůj náskok až na konečných 10:5. Ve druhém utkání byl blíže k vítězství po dvou třetinách Helsingborg, který vedl 3:1, Storvreta ale góly Gustafssona, Winrotha a Petterssona ve třetí třetině zápas otočila a ujala se tak vedení 2:0 v sérii.

Falun o svých vítězstvích proti Dalenu v obou případech rozhodl až v poslední třetině. V prvním utkání za nerozhodného stavu 3:3 po dvou třetinách rozhodly tři góly v rozmezí 50. a 56. minuty, Rokka už v závěru pouze korigoval výsledek. Ve druhém zápase Dalen podobně jako Helsingborg proti Storvretě vedl po dvou třetinách o dvě branky, ale Galante Carlström a Aldeeb nejprve snížili a dvěma slepenými góly v 50. minutě vyrovnal a zvrátil vedení na stranu Falunu Enström. I Falun tedy po prvních dvou střetnutích vede v sérii 2:0.

Nejméně gólů ze všech osmi zápásů přineslo první klání Pixba s Mullsjö. V něm si domácí Pixbo během první třetiny vytvořilo dvougólový náskok i zásluhou krásné asistence Filipa Langera na gól Danielu Calebssonovi a do konce zápasu toto vedení dokázalo udržet. Druhé utkání mělo úplně opačný průběh. Mullsjö ve 42. minutě vedlo už 7:0, v 52. minutě přidal ještě osmý gól Hedlund, a Pixbu se podařilo výsledek už pouze zmírnit dvěma brankami ve třetí třetině, přičemž na jednu z nich si opět připsal asistenci Langer. Série je tedy po dvou zápasech vyrovnaná, 1:1.

Linköping s Matějem Jendrišákem vyhrál v prvním utkání každou třetinu o jednu branku, první i poslední gól Linköpingu v zápase vstřelil Matěj Jendrišák. Växjö sice Linköping přestřílelo, ale na více gólů mu to nestačilo. Druhé utkání nabídlo přestřelku, kde by především druhá třetina s jedenácti brankami mohla fungovat jako samostatný výsledek zápasu. V tomto utkání naopak všechny třetiny ovládlo Växjö a zaslouženě si odneslo výhru 13:6. Stav této série je tedy po dvou utkáních rovněž 1:1.

1. zápasy čtvrtfinále:

Storvreta IBK – FC Helsingborg 10:5 (1:1, 3:2, 6:2), stav série 1:0
Branky: 5. Pettersson, 24. Stenmark, 32., 37. a 57. Sjögren, 51. Paulsson, 53. Gustafsson, 55. a 57. Stenberg, 57. Winroth – 20. a 49. Salo, 31. Nordgren, 40. Hakonen, 44. Lidholm. Střely: 29:16 (6:5, 9:5, 14:6). Diváci: 2 297.

IBF Falun – IBK Dalen 6:4 (3:1, 0:2, 3:1), stav série 1:0
Branky: 6. Johansson, 13. a 55. Cederström, 13. a 56. Galante Carlström, 50. Backby – 7. a 58. Rokka, 21. Kronberg, 34. Svensson. Střely: 22:19 (8:5, 6:6, 8:8). Diváci: 1 435.

Pixbo Wallenstam IBK – Mullsjö AIS 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), stav série 1:0
Branky: 5. Milesson, 8. Calebsson (LANGER), 41. Henriksson – 48. Nygårdh. Střely: 24:30 (9:8, 9:8, 6:14). Diváci: 498.

Linköping IBK – Växjö IBK 6:3 (1:0, 2:1, 3:2), stav série 1:0
Branky: 1. a 58. JENDRIŠÁK, 22. Dagman, 31. Fritzell, 49. Björk, 50. Lanver – 37. Granberg, 53. Persson, 60. Nivestam. Střely: 16:23 (4:9, 8:4, 4:10). Diváci: 950.

2. zápasy čtvrtfinále:

FC Helsingborg – Storvreta IBK 3:4 (1:1, 2:0, 0:3), stav série 0:2
Branky: 10. Salo, 26. Skoglösa, 35. Nordgren – 20. Nilsberth, 43. Gustafsson, 47. Winroth, 54. Pettersson. Střely: 23:22 (6:9, 7:6, 10:7). Diváci: 829.

IBK Dalen – IBF Falun 6:7 (2:2, 3:1, 1:4), stav série 0:2
Branky: 17. Rokka, 20. Svensson, 27. Nystedt, 34. Carlbom, 36. Degeryd, 47. Kronberg – 4., 14. a 42. Galante Carlström, 22. a 48. Aldeeb, 50. a 50. Enström. Střely: 22:25 (6:6, 9:6, 7:13). Diváci: 2 190.

Mullsjö AIS – Pixbo Wallenstam IBK 8:2 (4:0, 2:0, 2:2), stav série 1:1
Branky: 8. a 10. Ganevik, 16. Eriksson, 19. Rosén, 29. Nygårdh, 31. Gillek, 42. Wibring, 52. Hedlund – 48. Estrella-Näslund (LANGER), 55. Calebsson. Střely: 22:21 (11:3, 3:8, 8:10). Diváci: 1 160.

Växjö IBK – Linköping IBK 13:6 (3:0, 6:5, 4:1), stav série 1:1
Branky: 6. a 33. Engel, 7. Ramirez, 10. a 43. Ahlroth, 21. a 37. Persson, 23. a 52. Johansson, 25. Sankell, 40. Nivestam, 50. Andersson, 59. Bremer – 24. a 47. Karlsson (na první JENDRIŠÁK), 29. a 31. Hovlund, 33. Touma, 35. Björk. Střely: 20:18 (9:9, 6:4, 5:5). Diváci: 869.