Mika Kohonen s kapitánskou páskou. Foto: Per Wiklund
3. 4. 2018 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Finská kolonie v Helsingborgu končí, Kohonen se Salem již po boku Šebka a Suchánka nenastoupí

 Ve švédském Helsingborgu se dlouho mohli spoléhat na přítomnost finských hráčů v kabině, větší úspěchy ale tato spolupráce nepřinášela. Zakleté pro Helsingborg zůstává čtvrtfinále, přes tuto hranici se černomodrá družina podívala naposledy během ročníku 2014/15. Nejinak tomu bylo i letos, kdy Helsingborg jednoznačně vypadl se Storvretou ve čtvrtifinále. V týmu po sézóně končí kapitán Mika Kohonen, Nico Salo a Petri Hakonen.

Nico Salo. Foto: Per Wiklund

Finská legenda Kohonen končí v Helsingborgu po dvou letech, vrací se za svou rodinou do Uppsaly. Po příchodu z SPV během dvou ročníků působil jako kapitán a byl velmi platným hráčem. V letošních 32 zápásech nasbíral 34 (15+19) bodů, loni přispěl 31 (5+26) body. Svůj tým ale přes čtvrtfinále nedovedl.

Pouze jeden rok působil v přístavním městě nedaleko Dánska Nico Salo. Také finský univerzál byl jedním z nejproduktivnějších hráčům svého družstva, během premiérové sezóny přispěl 24 (9+15) body. Čtyřadvacetiletý mistr světa po konci v Helsingborgu ještě neoznámil, kde bude hrát příští rok, oznámení od nového týmu přijde nejspíše až po ukončení sezóny.

V týmu přitom začínali ročník hned čtyři finští florbalisté. V průběhu sezóny ale nejdříve opustil tým Juha Kivilehto, nyní v Helsingborgu s dvojicí Salo a Kohonen končí i Petri Hakonen, který se vrací do Finska. Čeští reprezentanti Daniel Šebek a Patrik Suchánek tak prozatím zůstávají jedinými cizinci v klubu pro příští sezónu.

Mika Kohonen před nástupem k utkání. Foto: Per Wiklund


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • jonas napsal:

    Finská legenda Kohonen končí v Helsingborgu po dvou letech, vrací se domů do Finska za svou rodinou.

    AKO? Jeho rodina (manželka a deti) žije v Uppsale…

Napsat komentář

*