IBF Falun. Foto: Per Wiklund. Falun si zajistil postup do superfinále přesvědčivým vítězstvím 12:2. FOTO: Per Wiklund.
8. 4. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Favorité se ujali vedení v sériích a jsou blíže postupu

Storvreta i Falun se poprvé ujaly vedení v semifinálových sériích a jsou tak o zápas blíže k postupu do superfinále. Falun, který v play-off táhne především Alexander Galante Carlström, přehrál Linköping poměrem 6:3 a Storvreta i díky šestibodovému Robinu Nilsberthovi vyhrála nad Mullsjö 10:7.

2 300 diváků ve Falunu vidělo velmi napínavé utkání, o jehož osudu rozhodlo až posledních 11 minut třetí třetiny. Matěj Jendrišák v dresu Linköpingu otevřel skóre už ve čtvrté minutě a Linköping nakonec první třetinu vyhrál 3:2, Falunu se povedlo srovnat ve druhé části zásluhou Emila Johanssona. Třetí třetina se hrála devět minut bez branek, pak se za Falun prosadil Aldeeb a tento gól se nakonec ukázal být vítězným. V závěru vítězství Falunu pojistili Galante Carlström a Adriansson.

2 315 diváků v Uppsale rovněž vidělo dramatický souboj, ve kterém ale přeci jen měla od první třetiny navrch domácí Storvreta. Naposledy dovolila Storvreta Mullsjö srovnat na 3:3 a od gólu Nilsbertha na 4:3 v 19. minutě držela vedení až do konce utkání. Na rozdíl jedné branky se naposledy podařilo snížit Davidu Gillekovi a na konci 55. minuty pak fantastickým zákrokem zabránil vyrovnání Klinsten. O třináct sekund později navíc skóroval Berggren a Storvreta už si zápas pohlídala. Robin Nilsberth si v dresu Storvrety připsal z pozice obránce slušný zisk šesti bodů za čtyři branky a dvě asistence.

3. semifinálové zápasy SSL:

IBF Falun – Linköping IBK 6:3 (2:3, 1:0, 3:0), stav série 2:1
Branky: 5. Fahlström, 16. a 56. Galante Carlström, 33. Johansson, 49. Aldeeb, 57. Adriansson – 4. JENDRIŠÁK, 7. Lanver, 13. Fritzell. Střely: 23:19 (10:7, 8:4, 5:8). Diváci: 2 300. Sestřih z utkání:

Storvreta IBK – Mullsjö AIS 10:7 (4:3, 2:2, 4:2), stav série 2:1
Branky: 9. Paulsson, 11. Rudd, 12. Stenberg, 19., 23., 44. a 45. Nilsberth, 22. Pettersson, 56. Berggren, 59. Winroth – 11. a 27. Eriksson, 13. a 53. Gillek, 16. Nygårdh, 35. a 49. Ganevik. Střely: 27:22 (11:7, 7:8, 9:7). Diváci: 2 315.