Storvreta superfinále Storvreta při zisku pátého titulu v klubové historii. Foto: Per Wiklund
22. 4. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Švédské superlize vládne Storvreta, po roce opět střídá Falun na trůnu

Švédské superfinále po jednosezónní pauze opět ovládla Storvreta a stejně jako loni tak i triumf v play-off připadl vítězi základní části. V souboji dvou letošních nejlepších celků si před 13 a půl tisíci diváky ve stockholmské hale Globen Storvreta odnesla pátý titul v klubové historii.

Storvreta utkání lépe začala a v 8. minutě otevřel skóre Stenmark. Hned o minutu a 12 sekund později přidal druhý gól po nádherné přihrávce Stenberga Pettersson. Falun začal hrát lépe v druhé polovině první třetiny a dokázal snížit po skvělé individuální akci Holmgrena. Do druhé třetiny naopak mnohem lépe vstoupil Falun a po odbráněném oslabení vyrovnal v 28. minutě Enström. To byl ale poslední gól, který Falun v letošní sezoně vstřelil. V rozmezí 2 minut a 13 sekund vstřelili branky Lindholm a Ahlroth a poslali Storvretu do dvoubrankového trháku. Falun ve třetí třetině nedokázal dostat Storvretu pod dostatečný tlak, aby si vytvořil větší šance na snížení a vyrovnání, a tak musel tři minuty před koncem začít hrát bez brankáře. Toho nejprve využil Sjögren, který zvýšil na 5:2 a poslední gól letošní superligové sezony vstřelil po Sjögrenově přihrávce Rudd, už proti opět chytajícímu Rehnovi.

Storvreta tedy oplatila Falunu porážku z loňského semifinále a po roce opět nahradila Falun na mistrovském trůnu, přičemž z poslední tří sezon má dva tituly. Důležitým prvkem při vítězství týmu z Uppsaly byl stejně jako u předchozích titulů brankář Viktor Klintsten, který v superfinále pochytal 20 z 22 střel Falunu a udržel tak v zápase o vše úspěšnost zákroků na 90 %. Pozici nejproduktivnějšího hráče play-off udržel díky asistenci na druhý gól Falunu Alexander Galante Carlström, který získal stejný počet bodů jako druhý Albin Sjögren ze Storvrety, ale vstřelil víc branek a navíc odehrál méně zápasů.

Superfinále SSL:

Storvreta IBK – IBF Falun 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 8. Stenmark, 9. Pettersson, 34. Lindholm, 37. Ahlroth, 59. Sjögren, 60. Rudd – 18. Holmgren, 28. Enström. Střely: 26:22 (5:7, 8:7, 13:8). Diváci: 13 590.