Tereza Urbánková míří do Malmö. Foto: Martin Flousek - Flickr Český Florbal
23. 4. 2018 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Urbánková jde podruhé do Švédska, tentokrát posílí osmý tým základní části Malmö

 Tereza Urbánková se podruhé ve své kariéře vydává do Švédska. Na roční působení v elitním týmu KAIS Mora naváže kontraktem s FBC Malmö a v nejvyšší švédské soutěží doplní minimálně Elišku Krupnovou. Urbánková již v kariéře prošla Vítkovicemi, Ivanti Tigers, Chodovem a Morou, přičemž naposledy působila v Chodově jako kapitánka.

Malmö není pro příznivce ženského florbalu neznámým pojmem, během loňského světového šampionátu se jeho představitelé nechali slyšet, že udělají vše proto, aby z Ostravy získali dvojčata Paulínu a Kristínu Hudákovy, v organizaci již rovněž působí Petra Havlíková.

Nyní se k Havlíkové připojí také Urbánková. „Jedná se pro o nás o klíčový podpis, náš tým již má zkušenosti se zahraničními hráčkami, které také působily v reprezentacích,“ uvedl v tiskovém prohlášení manažer klubu Mikael Jeppsson. „Její velkou výhodou bude také to, že už se jedná o starší a zkušenou hráčku s vůdčími schopnostmi. Je to něco, co nyní potřebujeme, když jsme ztratili několik zkušených hráček,“ dodal.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*