Jan Natov z Mladé Boleslavi. Foto: Bohemia Trophy
16. 6. 2018 Turnaje (0) KOMENTÁŘŮ

Švédskou přestřelku ovládl Dalen, Boleslav otočila semifinále se Slovenskem

Mladá Boleslav má šanci na přípravném turnaji Bohemia Trophy obhájit loňské prvenství. V semifinále zvládla otočit zápas proti Slovensku a zvítězit 7:5. Ve druhém semifinále ovládl přestřelku Dalen, který přestřílel Linköping 8:7. O páté místo se utká Sparta proti Welhotu.

Sobotní program začal čtvrtfinálovým utkáním mezi Linköpingem a Spartou. Vyrovnané utkání dokázal švédský tým skvělou druhou třetinou otočit ve svůj prospěch. Sparta sice deset minut před koncem snížila na rozdíl jediné branky, Linköping ale zaváhání nedopustil a přidal pojistku na 7:5.

Druhé čtvrtfinále mělo jasný průběh od začátku do konce. Slovenská reprezentace vyhrála všechny tři třetiny a postoupila po výhře 5:2 nad finským SB Welhot. V zápase se zaskvěl především mladý Michal Dudovič (4+0), který působí ve švýcarském Wileru.

Oba semifinálové zápasy přinesly napínavé souboje. Nejprve se konala švédská přestřelka. Dalen se v úvodu zápasu proti Linköpingu ujal vedení 3:0, o které ale vzápětí přišel. O vedení se přetahovaly oba týmy po zbytek zápasu, o jednu branku byl nakonec úspěšnější Dalen.

Mladá Boleslav po roce vyzve ve finále opět švédský tým. Cesta přes semifinále nebyla jednoduchá, domácí tým musel otáčet nepříznivý stav 1:4. Mladá Boleslav se ale poté ujala tempa zápasu a pěti brankami otočila zápas i díky Janu Natovovi, který v zápase vstřelil hattrick. Ve finále od 14:30 čeká na domácí švédský Dalen.

Linköping padl po přestřelce. Foto: Bohemia Trophy

VÝSLEDKY PLAY-OFF:

ČTVRTFINÁLE:

Linköping – Sparta Praha 7:5 (2:3, 4:0, 1:3)
Branky: 2. Samuelsson (Lindström), 4. Lanver (Berglund), 22. Lindström (Zetterström), 35. O. Hovlund (Wahlgren), 37. Lanver, 38. Zetterström (Seth) – 2. Marvánek (Ujhelyi),  9. Kareš (Zeman), 16. Garčar (Zeman), 49. Svatoš (Garčar), 51. Marvánek (Ujhelyi). Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 95.

Slovensko – SB Welhot 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 20. Dudovič (Čonka-Skyba), 28. Dudovič (pažák), 31. Dudovič (Pažák), 43. Dudovič, 45. Gašparík – 26. Pitkänen (Vepsäläinen), 55. Vepsäläinen. Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 90.

SEMIFINÁLE:

IBK Dalen – Linköping 8:7 (3:3, 1:2, 4:2)
Branky: 1. Degeryd (Svensson), 9. Akerlund (Holmgren), 11. Tjernström, 38. Tjernström (Nordh), 43. Kronberg (Svensson), 47. Forsman (Akerlund), 58. Hedlund (Larsson), 59. Larsson (Akerlund) – 13. Wahlgren (Lanver), 14. Wahlgren (Berglund), 20. Seth (O. Hovlund), 22. Lanver (O. Hovlund), 40. Lindström (Nordh), 59. Lanver (Berglund), 59. Lanver (Wahlgren). Rozhodčí: Furmánek a Kytler. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 150.

Florbal MB – Slovensko 7:5 (1:2, 3:2, 3:1)
Branky: 13. Natov (Tomašík), 27. Řehoř (Kadlec), 29. Natov (Curney), 39. Zakonov (Novák), 44. Natov (Curney), 45. Pluhař (Novák), 54. Tomašík – 6. Dudovič (Řezanina), 9. Bachan (Kubovič), 21. Řezanina (Mráz), 25. Dudovič (Pažák), 48. Mráz (Řezanina). Rozhodčí: Furmánek a Kytler. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 190.