Ondřej Němeček. Foto: Per Wiklund
9. 7. 2018 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Linköping dostal přednost před Pixbem! Nabídka byla lepší, říká Němeček

 Obránce střešovického Tatranu Ondřej Němeček si v následující sezoně zahraje švédskou superligu. Dres Pixba ale vymění za barvy Linköpingu a bude novým spoluhráčem Matěje Jendrišáka.

Linköping po uplynulé sezoně přišel o dvě výrazné tváře defenzivy a tak za Erika Björka a Joela Dagmana hledal náhradu. „Nějaký čas jsme hledali posilu do zadních řad a Ondřej byl naše první volba. Takže jsme velmi spokojení,“ říká trenér Linköpingu Johan Astbrant.

Superlativy nešetří ani sportovní manažer klubu Johan Fredriksson. „Přes svůj mladý věk už je to špičkový hráč mezinárodní třídy. Pokud s námi zůstane pár sezon v Linköpingu a bude pokračovat ve správném vývoji, má šanci dostat se třeba i na úroveň, kterou měl Tobias Gustafsson,“ dodal k nové posile.

Němečka lákalo do týmu i Pixbo, kde byl loni na zkoušce, nakonec ale dostal přednost Linköping. „Nabídl podmínky, které mi umožňují věnovat se naplno florbalu. Také jsem se chtěl zabydlet spíše v menším městě s klidnějším životem. Rozhodla ale i přítomnost Matěje Jendrišáka v týmu,“ vysvětlil Ondřej Němeček.

„Pokud by se chtěl Ondra z jakéhokoliv důvodu přesunout z Linköpingu pryč, je v Pixbu vždy vítán. Naše spolupráce s Pixbem nadále běží a v srpnu během Czech Open budeme s novým sportovním ředitelem řešit posun společného snažení,“ doplňuje Jiří Jakoubek pro web Tatranu.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Fešn napsal:

    Nula komentářů

  • Pavel napsal:

    Výborný hráč, moc se mě líbí jeho přehled ve hře a klid na míčku. Horší jsou jeho zkraty, pokud si to srovná v hlavě, bude velmi platný. Přeji mu hodně štěstí.

Napsat komentář

*