Chomutov je po výhře na Petrovicemi na průbežné třetí příčce.
9. 10. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Ve šlágru nestačilo Torpedo na Hattrick, Chomutov ubránil Petrovice

Sedmé kolo ozdobil atraktivní duel mezi aspiranty o nejvyšší příčky, domácím Hattrickem Brno a Torpedem Havířov, tři body si připsali domácí. Karlovy Vary přestřílely Ostravu, a drží sedmou příčku před dotahujícím Kladem, kterému se podařilo získat body v Náchodě. Black Angels doma nedali šanci Slovanu Havířov. České Budějovice vyhrály přesvědčivě v zápase s Litvínovem.

Karlovy Vary předvědly dominatní výkon na domácí palubovce proti Ostravě. V druhé třetině zvyšoval Michal Klápa svou čtvrtou brankou na 7:0 z pohledu domácích a s Ostravany to nevypadlo vůbec dobře, sice se jim podařilo dvakrát prosadit, ale otěže drželi karlovarští pevně a i přes lehké polevení, uhájili pohodlné vedení.

Chomutov podobně jako Vary nabyl pevného vedení, na které už jen soupeř z Petrovic těžko reagoval. Ve třetí třetině, která byla vyrovnaná 3:3, už k zvratu nedošlo.

Vyrovnanou partii sehrál vedoucí celek ligy Brno a proti němu nastoupilo Torpedo Havířov. Na střeleckou listinu se nejprve třikrát zapsali domácí, z nich dvě patřily Ondráčkovi, poté se přihlísili i hosté. Prosadil se Filip a dvakrát Černý a stav se srovnal. Domácí znovu odskočili do tříbrankového vedení, které jim ve výsledku stačilo ke třem bodům. Ondráček nasbíral šest bodů za čtyři přesné zásahy a dvě asistence.

Slovan Havířov jednoznačně podlehl Black Angels. Obranu hostů řádně provětral Renčín, za soupeřova brankáře dostal balon hned šestkrát. Havířov se o slovo přihlásil až ve třetí třetině, vstřelil dvě branky, mohl i více, ale ani jedno ze dvou nařízených trestných střílení neproměnil.

Na palubovku Náchoda zavítalo Kladno, které první třetinu ovládlo 1:6. Hosté těžili ze střelecké chuti miloše Tyla, který si do kanadského bodování připíše pět branek a jednu příhru. V prostřední části padly branky dvě, na každé straně jedna. V poslední periodě mířili domácí přesně třikrát, ale k výraznému zdramatizování nedošlo, Kladno tedy vítězí.