Start přišel o pětibrankové vedení, ale stejně zvítězil.
25. 12. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Black Angels zůstanou na čele, Start obral o body Torpedo

17. Kolo uzavřelo rok 2018. V čele se drží Black Angels po výhře nad Karlovými Vary, v závěsu je Hattrick Brno s bodovou ztrátou i přes výhru nad Kladnem. Největší překvapení se urodilo v zápase mezi Startem a Torpedem Havířov, ve kterém Pražané přišli o velké vedení, ale stejně se radovali z vítězství.

Start sehrál své domácí utkání nezvykle v hale na Jižním městě. A vývoj zápasu mu již od začátku vycházel lépe než favorizovanému Havířovu. Během druhé třetiny si Kunratičtí vypracovali až pětibrankové vedení. Hosté nemínili dát svou kůži lacino a postupně začli stahovat náskok soupeře. Ve třetí třetině srovnal skóre Peřka střelou z první. Domácí se oklepali ze ztráty vedení a Jakub Sklenář proměnil nařízené trestné střílení za hru v brankovišti.

Ač se první perioda Ústí nevydařila podle představ, ta druhá už výrazně naznačila ambice domácího celku. V závěru pomohl dvěma trefami Kolstrunk, vítězství pak pojistil v 60. minutě Vavruška.

Se zůženým kádrem dorazila do Česckých Budějovic Ostrava a první třetinu sehrála vyrovnaně. S časem přibývalo šancí domácích, ale Ostravané postrádali k vyrovnání jen jedinou branku. Ve třetí třetině utkání rozsekly další čtyři branky ve prospěch domácího mužstva.

První ze dvou duelů klíčových pro situaci na vrcholu tabulky bylo střetnutí Brna a Kladna. Kanonýři začli lépe a vypracovali si vedení po první třetině. Domácí ale zvládli ideálně zareagovat -a v druhou třetinu ovládli 5:1. Kladenští už se nedostali k zdramatizování zápasu. Skvělými výkony se na výhře podíleli domácí Coufal a Ondráček, oba střelci si připsali po třech brankách.

Druhým klíčovým zapasem bylo klání mezi Black Angels a Karlovými Vary. Začátek jednoznačně patřil hostům, ti nabyli tříbranové vedení. Prostřední část vyšla lépe domácím, kteří chytli slinu a snížili na 2:3. Pozdější část patřila domácícm, kteří vyrovnali a dokonali obrat.

O důležité body hrály týmy Petrovic a Litvínova. Hosté  si dokázali vytvořit těsné vedení 4:5, kterému se ještě na konci druhé třetiny těšili. Náskok Bivojové neudrželi, nejprve Tomáš Daniš srovnal a Petr Horák přisoudil vedení a společně s ním i po zaznění závěrečné sirény všechny tři body.

Náchod potrápil Chomutov. Přestože první dvě třetiny patřily právě domácímu Chomutovu, v nichž získal vedení 7:3, dokázali Rytíři skvěle vstoupit do třetí části brankou Vlčka hned po devíti vteřinách. K dalšímu snížení došlo z Hole tomáše Kopeckého. Tříbrankové vedení opět navrátil domácím Melíšek. Nakonec už ani Macháčkova branka nehrála roli a domácí si došli k bodům.