Tatran nestačil na rozjetý Liberec. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal
4. 1. 2019 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

Ve finále poháru se poprvé představí Pardubice a Liberec

Překvapivá dvojice svede závěrečnou bitvu o Pohár České pojišťovny. Vůbec poprvé se ve finále představí celky Sokol Pardubice a FBC Liberec. Liberečtí postoupili po těsném výsledku 4:3 proti Tatranu, Pardubice si pohlídaly výhru 10:4 proti soupeři z Ostravy. Finále je na programu 16. ledna.

Střešovice sice vstupovaly do zápasu s výhodou domácího prostředí, vstup do utkání ale měl lepší Liberec, který si vypracoval vedení 2:0. Dvakrát se prosadil Lukáš Lhota.

Domácí dokázali po zlepšeném výkonu ve druhé třetině srovnat, svěřence Zdeňka Skružného ale posadili zpět do vedení dvě rychlé branky z 30. a 31. minuty. Ve zbytku utkání tak musel Tatran dotahovat.

I přes velký tlak se Tatranu již vyrovnat nepodařilo, o snížení na 3:4 se postaral Ronald Gašparík. Liberec po těsné výhře slaví historický postup do finále.

Pardubice si zajistily komfortní vedení v 1. třetině. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal

Pardubice si alespoň částečně zlepšily náladu z ligové soutěže, kde jim letos patří 11. příčka. V utkání od začátku dominovaly, po první třetině byl stav již 5:1.

Menší zdramatizování přinesla pouze druhá třetina, kdy hosté snížili na 3:5. Blíže se ale v utkání již nedostali, Pardubice si tak pohlídaly přesvědčivou výhru 10:4. Rovněž i pro Pardubice jde o první finále v jejich historii.

Dnes jsme si šli od začátku za vítězstvím a koncentrovaným výkonem se nám povedl úspěch v podobě finále,“ hodnotil po utkání Ladislav Štancl.

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE POHÁRU:

TATRAN STŘEŠOVICE – FBC LIBEREC 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky: 20. Filip Ullmann, 27. Jakub Kolísko, 47. Ronald Gašparík – 10. Lukáš Lhota, 20. Lukáš Lhota, 30. Patrik Rozkovec, 31. Jan Baudisch. Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 59.

SOKOL PARDUBICE – FBC OSTRAVA 10:4 (5:1, 2:2, 3:1)

Branky: 5. Václav Oubrecht, 8. Přemek Pakosta, 8. Jan Kourek, 12. Adam Šmíd, 19. Václav Oubrecht, 33. Václav Oubrecht, 38. Tomáš Dlesk, 41. Tomáš Dlesk, 48. Jan Kourek, 54. Tomáš Dlesk – 4. Matyáš Šindler, 30. Michal Sládek, 31. Jiří Šebesta, 47. Michal Sládek. Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváci: 252.

Autor: Ondřej Sluka