Petrovice si vyšláply na vedoucí Black Angels. Výhrou v prodloužení slaví důležité dva body.
9. 1. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Petrovice obraly lídra, Start dýchá na záda Budějovicím

Nejzásadnějším výsledkem 18. kola byla beze sporu porážka dosavadního lídra Black Angels v Petrovicích, v níž Pražané po divoké přestřelce padli v prodloužení. Ztráta vedoucího celku umožňuje Brnu jít do čela, jelikož Hattrick má zápas k dobru. Souboj o místa v nejlepší osmičce se vyrovnává, Start na domácí půdě porazil Náchod a společně s Petrovicemi stíhají České Budějovice.

Přestřelku 10:9 z pohledu domácího Z. F. K. rozhodli třemi trefami Zbořil a dvěma zásahy Horák. K remízovému stavu po třech třetinách nedošlo náhle, počáteční mírné vedení domách vystřídalo tříbrankové ze strany hostů. Jenže Petrovice se vždy dokázaly vzpamatovat a smazaly náskok v samotném závěru po standartní situaci se prosadil Chvastek. Hra 3 na 3 měla krátké trvání, po ztrátě míčku hostů skóroval Horák.

Black Angels v rámci výjezdu sehráli ještě jednou utkání, v Havířově. Andělé nastoupili proti místnímu Slovanu, který utržel porážku s Kladnem 3:11. Obě mužstva tak vstoupila do začátku s vůlí napravit předchozí neúspěchy. První perida skončila shodně 2:2, druhá se diametrálně lišila. Blaci ji ovládli 0:7 a vytvřili si pohodlný náskok, který udrželi až do konce.

Ve výherní náladě se momentálně nachází Start, jemuž se podařilo uspět v souboji i proti Náchodu a získat tak potřebné body v honbě za nejlepší osmičkou, zajišťující účast v play-off. Klíčovou pro vývoj utkání byla první třetina, ta vyšla domácím 6:0 a udala směr zbytku zápasu. I přestože se Rytíři prosadili čtyřikrát, ke zdramatizování nedošlo, jelikož i domácí se trefili právě čtyřikrát.

Šlágr kola nabídlo střetnutí druhého Brna se čtvrtým Chomutovem, který dělí od třetí příčky pouhý bod. Favorizované Brno zažilo podařenější vstup do úvodní třetiny a i přes komplikace v prostřední částí si dokázalo uhlídat odstup od chomutovských hráčů a zvítězilo za tři body.

Dvanáctibrankovou kanonádou se prezenoval Litvínov proti Ostravě. Bivojové rozložili svoji ofenzívu mezi devět střelců a konstantně zlepšujícím výkonem dokráčeli pro body.