Storvreta je jedním z týmů, které zvolily Premier Floorball League. Foto: Per Wiklund Storvreta ovládla základní část o 11 bodů. FOTO: Per Wiklund
17. 1. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Storvreta ve velmi dramatickém závěru utkání s Falunem uhájila první místo v tabulce

Storvreta ve vzájemném zápase uhájila první příčku v tabulce před dotírajícím Falunem a zvýšila svůj náskok z minimálního na dvoubodový. Velmi vyrovnaná situace se utvořila za vedoucí dvojicí, kde je mezi třetím Mullsjö a osmým Pixbem šestibodový rozdíl, devátý Sirius a desátý Kalmarsund pak na Pixbo ztrácí shodně tři body.

Jediný úterní zápas obstaraly celky Jönköpings a Växjö. Jönköpings na svého soupeře před utkáním ztráceli 4 body a chtěli se tak svému soupeři přiblížit na rozdíl jediného bodu, což se jim zejména díky vydařeným krajním třetinám povedlo. Hattrick si v utkání připsal kapitán domácích Rickard Hassmer.

Helsingborg, který není momentálně ohrožován sklouznutím na sestupové příčky, ale ani sám nemá na dosah lepší umístění, přivítal v domácí hale Kalmarsund. Po první třetině vedl 3:2, ale ve třetí části Kalmarsund brankami Björkströma a Simona Nilssona obrátil vývoj ve svůj prospěch. Helsingborgu se povedlo vyrovnat zásluhou branky Daniela Šebka a utkání po bezbrankovém prodloužení došlo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější střelci hostů, kteří si tak připsali bod navíc.

Pixbo mělo, podobně jako Jönköpings, možnost bodově se přiblížit svému soupeři z 21. kola, tedy Dalenu. Vyrovnané utkání, které na 5:5 srovnal brankou z trestného střílení minutu před koncem základní hrací doby veterán Ketil Kronberg, bylo v následném prodloužení ovlivněno pětiminutovým vyloučením Jonase Svahna. Dalen měl tedy celé prodloužení o hráče méně, čehož hráči Pixba po necelých třech minutách dokázali využít a strhli vítězství na svou stranu.

Začátek zápasu proti Höllvikens se pro Mullsjö nevyvíjel nijak dobře – přestože skóre otevřelo už v deváté sekundě, po první třetině prohrávalo o dvě branky. Již ve druhé třetině se mu ale podařilo srovnat a hned na začátku třetí části vstřelil vítěznou branku Kim Ganevik, který si v utkání kromě této branky připsal ještě tři asistence. Mullsjö se tak v tabulce dostalo před Linköping, na který má ale náskok pouhého jednoho bodu.

Zápas Lindås proti Siriusu dopadl podle papírových předpokladů. Poslední Lindås ztratilo šanci na body hned v první třetině, kterou prohrálo 0:6. Sirius, který se stále drží tři body za hranicí postupu do play-off ve druhé třetině ještě zvýšil svůj náskok a ačkoliv ve třetí třetině už neskóroval, pohodlně zvítězil o sedm branek.

Největším tahákem 21. kola byl přímý souboj o první místo v tabulce SSL mezi Storvretou a Falunem. Po vyrovnané první dvacetiminutovce vzal za otěže utkání Falun a třemi brankami ve druhé části si zajistil pohodlné vedení do třetí třetiny. V té se ale povedlo Storvretě do 56. minuty vyrovnat a ačkoliv Falun v následujících dvou minutách opět odskočil do dvoubrankového vedení, ani to mu nevydrželo do konce. Nejprve v čase 57:47 snížil Stenberg, a pak byl minutu před koncem Falun potrestán dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na hřišti, a z následné přesilovky vyrovnal Albin Sjögren. V prodloužení potom vítězství dosavadnímu lídru tabulky vystřelil Robin Nilsberth a Storvreta tak zůstává jediným týmem letošního ročníku, který dokázal vyhrát všechny své zápasy, které skončily nerozhodně v základní hrací době.

Výsledky 21. kola Švédské superligy:

Jönköpings IK – Växjö IBK 8:5 (4:2, 1:2, 3:1)
Branky: 1., 19. a 60. Hessmer, 9. Weidman, 14. Glimberg, 40. Wadsten, 48. Karlsson, 55. Johansson – 11. Holmér, 15. Roos, 30. a 40. Persson, 42. Johansson. Střely: 22:25 (8:11, 5:7, 9:7). Diváci: 608.

FC Helsingborg – FBC Kalmarsund 4:5 po samostatných nájezdech (3:2, 0:0, 1:2 – 0:0)
Branky: 6. a 15. Azelius, 10. Lindholm, 55. ŠEBEK – 3. a 43. Björkström, 19. Haglund, 51. S. Nilsson, vítězný nájezd Nyander. Střely: 26:40 (9:9, 6:7, 9:16 – 0:5). Diváci: 1 038.

IBK Dalen – Pixbo Wallenstam IBK 5:6 po prodloužení (2:2, 2:3, 1:0 – 0:1)
Branky: 3. a 36. Svahn, 8. Åkerlund, 40. Degeryd, 59. Kronberg – 8. a 63. Stefansson, 13. Bringestedt, 31. Andersson, 34. Eriksson, 35. Persson. Střely: 25:21 (7:8, 6:8, 12:2 – 0:3). Diváci: 1 007.

Mullsjö AIS – Höllvikens IBF 9:5 (2:4, 3:1, 4:0)
Branky: 1. Vestlund, 15. Gidske, 23. Svensson, 28. Kivipaasi, 38. a 45. Nygårdh, 44. Ganevik, 49. Braillard, 59. Eriksson – 1. a 10. Andersson, 8. a 31. Bergström, 20. Sjöstedt. Střely: 37:17 (8:8, 17:5, 12:4). Diváci: 591.

Lindås Rasta IBK – IK Sirius IBK 4:11 (0:6, 2:5, 2:0)
Branky: 23. Ambring, 33. Malmström, 47. Brask, 53. Glaerum – 4. Björk, 5. a 19. F. Eriksson, 9. Sjöblom, 9. Olsson, 14. Jansson, 22. Storgårds, 25. Söderling, 26. a 36. J. Eriksson, 37. Drews. Střely: 17:35 (5:12, 6:13, 6:10). Diváci: 233.

Storvreta IBK – IBF Falun 8:7 po prodloužení (2:2, 0:3, 5:2 – 1:0)
Branky: 11. Ahlroth, 13. Sundstedt, 46. Andersson, 47. a 64. Nilsberth, 56. Gustafsson, 58. Stenberg, 60. Sjögren – 9. Hallén, 15., 23. a 39. Lundmark, 30. Larsson, 57. Samuelsson, 58. Enström. Střely: 31:36 (6:10, 5:13, 18:13 – 2:0). Diváci: 2 268.