Florbalistky Ivanti Tigers čeká exotické soustředění. Foto: Ivanti Tigers
21. 1. 2019 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

Odměna za titul: Ivanti Tigers volí před play off exotiku, budou se připravovat na Lanzarote

 Florbalové prostředí zažije další netradiční soustředění. Podobně jako reprezentace mužů před domácím světovým šampionátem, také florbalistky Ivanti Tigers zvolily v posledním lednovém týdnu přípravu v teplých krajích. Aktuálně třetí tým tabulky vyveze svých třiadvacet hráček na Lanzarote, kde se budou týden intenzivně připravovat na play off.

Paradoxně se bude jednat o odměnu za titul, který Pražanky získaly v předminulé sezoně. „Plány na cestu do tréninkového střediska Club La Santa na Lanzarote začaly již v lednu 2017. Pan Dan (Daniel Hejret, kondiční trenér, pozn. aut.), který tam pravidelně jezdí připravovat sportovce, pronesl na jednom ze společných tréninků – „Když vyhrajete titul, tak pojedeme na Lanzarote a já vám na to přidám,“ vzpomíná trenérka Karolína Šatalíková.

Neobvyklý motivační prvek nakonec zafungoval dokonale. „V té chvíli, kdy jsme za celý podzim neporazili jediného silného soupeře, se to zdálo jako velká utopie, ale jak to všechno dopadlo už víme a slavili jsme titul,“ vrací se Šatalíková do dubna 2017, kdy Ivanti Tigers získal titul v posledním dosavadním Superfinále v O2 Aréně.

Od samotného nápadu k realizaci ale nakonec uběhly téměř dva roky. „Komplikovaná rezervace, nedostatek času a drahé letenky pobyt stále oddalovaly, a tak se nám podařilo akci zorganizovat až nyní, dva roky poté,“ popisuje Karolína Šatalíková. „V týmu už samozřejmě nejsou všechny hráčky, které byly u mistrovského titulu 2017, ale čas se prostě nedá zastavit a my teď připravujeme aktuální tým,“ zhodnotila.

Samozřejmě, že akce nebude sloužit pouze ke tréninkům. „Jsme rádi, že odjede téměř celý tým, včetně několika našich talentovaných juniorských reprezentantek, takže kromě sportovní přípravy bereme akci i jako teambuilding,“ usmívá se dlouholetá trenérka pražského týmu.

Hráčky Ivanti Tigers nakonec musí vynechat kvalifikační turnaj o postup na mistrovství světa žen, nicméně o jejich vytížení bude postaráno. „Protože tréninkové podmínky a podnebí jsou na Lanzarote výjimečné v jakémkoliv období, nechtěli jsem pobyt využít jen jako sportovní „dovolenou“, ale nasměrovat ho efektivně k nějakému sportovnímu cíli. Tím se samozřejmě v našem případě jeví play-off a tak se zrodil termín soustředění na konci ledna,“ vysvětluje Šatalíková. „Časový odstup kvůli aklimatizaci je optimální a je to tak ideální čas na kondiční soustředění před play-off. Navíc pak budeme mít přes měsíc na to, se soustředit jen na herní přípravu,“ vypočítává klady.

Spokojen je také hlavní trenér Adam Štegl. „Od netradičního soustředění si slibujeme lepší kondiční připravenost celého týmu. Společně strávený týden určitě prospěje týmové hře. A nakonec i týdenní pauza bez hokejky snad u holek vykouzlí ještě větší chuť na florbal a hru s hokejkami Soustředění je dlouhodobě plánované jako jeden z prostředků, jak naplnit naše týmové cíle,“ uvedl bývalý florbalista se zkušenostmi ze Švédska a Švýcarska.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • J.St napsal:

  Krom toho, že to vypadá spíše jako komerční sdělení mě baví jiná věc. Co kdyby si takhle daly dovolenou během repre pauzy (kvalifikace) i třeba Vítkovice a Chodov?

  • Franta napsal:

   Vítkovice můžou, jelikož je repre trenér stejně přehlíží 😀

   • plačkové napsal:

    Furt bude někdo brečet, že nedostal nominaci. Až si budou trenéři myslet, že dané hráčky mají na ženskou mezinárodní úroveň, tak je nominují. Myslím, že oba jsou dostatečně kompetentní. V trapné české lize se prosadí každý druhý (ať už chlapi nebo ženy).

    • J.St napsal:

     Ehmm, nedávno byl Champions Cup. Ale chápu, o tom asi nemáte páru.

    • Quido napsal:

     Dva? To je nějaká novinka. Pokud je známo, vše si vede Rhyner a nebo myslíte on a jeho švýcarska asistentka co v životě neviděla českou ligu?

 • Karel napsal:

  Vždyť má „půlka“ týmu jinou občanku, než českou.

 • Majkl napsal:

  Snad si z Lanzarote přivezou i novou golmanku. Jinak bude jejich příprava na playoff celkem k prdu, když každému lepšímu soupeři bude stačit asi 20 minut přípravy na brankářky a mají hotovo.

Napsat komentář

*