wilhelmsson höllvikens Johannes Wilhelmsson se blýskl sedmi body a vede kanadské bodování SSL. FOTO: Per Wiklund
24. 1. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Matěj Jendrišák dvěma body přispěl k výhře Linköpingu

Dvěma body za branku a asistenci se Matěj Jendrišák podílel na výhře Linköpingu nad Jönköpings 6:4. Falun již ve třetím utkání v řadě plně nebodoval, tentokrát jej o jeden bod připravil Dalen. Storvreta naopak potvrdila proti Pixbu roli favorita a vede ligu o šest bodů.

Storvreta v utkání proti Pixbu nezačala dobře, v první třetině se nechala přestřílet a na začátku druhé části prohrávala 0:1. Ve druhé části se ale obraz hry otočil a stejně tak i skóre bylo pro favorita z Uppsaly příjemnější. Nakonec si vedoucí celek tabulky SSL došel pro vítězství 9:6, které pečetil tři sekundy před koncem gólem do prázdné branky Stenberg.

Kalmarsund s Janem Binderem v brance se díky výhře nad Mullsjö a prohře Pixba a Jönköpings dostal do do postupové osmičky. Řádil především Kevin Haglund, který vstřelil čtyři branky. Vítěznou trefu zaznamenal 18 sekund před koncem utkání v přesilové hře Simon Nilsson.

Sirius, povzbuzený výhrou nad Falunem z předchozího kola, vyzval předposlední celek tabulky Örebro. Örebro zdatně vzdorovalo, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 6:6, o vítězství Siriusu tak až ve třetí třetině rozhodl Erik Storgårds. I Sirius tedy využil zaváhání Pixba a Jönköpings a momentálně obsadil sedmé místo.

Falun již potřetí v řadě nedokázal naplno bodovat. V utkání s Dalenem, ve kterém všechny tři třetiny skončily nerozhodným výsledkem, se proti loňskému finalistovi SSL blýskl především brankář Dalenu Måns Parsjö-Tegnér, který pochytal 36 z 41 pokusů hráčů Falunu. Hlavně díky jeho výkonu v prvních dvou třetinách Dalen získal alespoň bod za remízu v základní hrací době.

Linköping s kapitánem Matějem Jendrišákem vyzval Jönköpings. Díky prohře Mullsjö se Linköpingu otevřela možnost dotáhnout se na něj na rozdíl jediného bodu a toho chtěli hráči Linköpingu využít. Vedení, které nabyli v polovině utkání, už si nenechali vzít a došli si pro výhru 6:4. V první třetině Matěj Jendrišák jeden gól dal a na další přihrál.

Nového vedoucího žebříčku kanadského bodování přinesl zápas mezi Höllvikens a Helsingborgem. Johannes Wilhelmsson opět ukázal, že letos je málokterý útočník ve švédské superlize tak nebezpečný jako on, když si v utkání připsal sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Svého nejbližšího pronásledovatele, Albina Sjögrena ze Storvrety, za sebou nyní nechal o dva body, o další dva body zpět číhá Alexander Galante Carlström.

Výsledky 23. kola Švédské superligy:

Pixbo Wallenstam IBK – Storvreta IBK 6:9 (1:0, 2:5, 3:4)
Branky: 3. Stefansson, 25. a 58. Östholm, 40. a 60. Fritzell, 45. Calebsson – 26. vlastní, 28. Pettersson, 29. a 52. Winroth, 30. a 60. Stenberg, 31. Berggren, 57. a 60. Gustafsson. Střely: 19:19 (8:3, 4:12, 7:4). Diváci: 451.

Mullsjö AIS – FBC Kalmarsund 6:7 (1:1, 2:2, 3:4)
Branky: 12. a 52. Svensson, 25. Vestlund, 38. Braillard, 47. Malmgren, 51. Palmqvist – 9., 37., 43. a 52. Haglund, 31. a 60. S. Nilsson, 43. K. Nilsson. Střely: 29:25 (8:13, 9:5, 12:7). Diváci: 655.

IK Sirius IBK – IBF Örebro 7:6 (3:2, 3:4, 1:0)
Branky: 10. Stenlund, 15. J. Eriksson, 16. Drews, 22. Jansson, 29. a 34. F. Eriksson, 56. Storgårds – 5. Pontusson, 19. a 40. Lindgjerdet, 24. Lundmark, 28. Hjelm, 34. Ruud. Střely: 16:16 (4:8, 6:7, 6:1). Diváci: 519.

IBK Dalen – IBF Falun 4:5 po prodloužení (2:2, 1:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 13. Hedlund, 14. a 34. Carlbom, 45. Kronberg – 3. Hallén, 19. Backby, 22. Samuelsson, 41. Enström, 65. Colling. Střely: 17:41 (4:15, 6:14, 5:8 – 2:4). Diváci: 1 287.

Linköping IBK – Jönköpings IK 6:4 (3:3, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Zetterström (JENDRIŠÁK), 14. Palmén, 15. JENDRIŠÁK, 31. Hovlund, 42. Seth, 49. Lanver – 7. a 45. Blomkvist, 19. Weidman, 20. Karlsson. Střely: 23:18 (8:8, 8:3, 7:7). Diváci: 522.

Höllvikens IBF – FC Helsingborg 10:5 (2:3, 5:2, 3:0)
Branky: 20. a 23. Andersson, 32. a 57. Karlson Martell, 34. a 35. Wilhelmsson, 37. a 53. Persson, 58. Gullberg – 2., 10. a 18. Nilsson, 13. vlastní, 24. Skoglösa, 28. Windfeldt (ŠEBEK). Střely: 28:21 (14:9, 9:8, 5:4). Diváci: 488.