Åsa Karlsson na lavičce švédské reprezentace. Foto: Per Wiklund
31. 1. 2019 Reprezentace žen (1) KOMENTÁŘŮ

S motivací nebyl problém, každá hráčka chce hrát na mistrovství, říká trenérka Švédska Karlsson

 



Švédky zahájily kvalifikaci na mistrovství světa žen v Gdaňsku impozantním výkonem. Nebohou Francii porazily poměrem 61:0, čímž výrazně překonaly rekordy, které dosud držel zápas mezi Českem a Ukrajinou, který skončil 45:2. Výhra 61:0 je vítězstvím o nejvíce branek, stejně tak, jako utkání s nejvyšším počtem branek pod hlavičkou Mezinárodní florbalové federace. Trenérka Åsa Karlsson ale říká, že její tým s motivací problém neměl.

Ta otázka se přímo nabízela, pokud tým vyhraje 61:0, musí se vyrojit debaty o tom, zda-li takové zápasy vůbec mají pro favorita nějaký smysl. Na 61 branek totiž Švédky potřebovaly 124 střel, přičemž Francouzky nevyslaly na branku Švédska ani jeden pokus. „Kvalifikační zápasy mají něco do sebe, můžeme pracovat na různých aspektech hry, kdyby nebyly, tak bychom do světového šampionátu odehráli prakticky šest utkání, takto dostaneme možnost hrát zápasy navíc,“ vnímá situaci trenérka Švédska.

Proto si také z tohoto utkání, které vybočilo ze zajetých kolejí, snaží vzít to nejlepší. „Každý zápas a každá výhra je pozitivní, ačkoliv to bylo takové, jaké to bylo, ale pořád byl to zápas, vyzkoušeli jsme si nějaké ofenzivní věci a vyhráli jsme,“ usmála se.

Francie místy působila vyloženě odevzdaně, nebyl problém hráčky motivovat? „S motivací nebyl problém. Protože každá hráčka chce být součástí týmu, který bude hrát na mistrovství světa a také tady o to bojuje. Ví, že musí kdykoliv podat maximální výkon,“ uzavřela Åsa Karlsson


Autor: Michal Dannhofer



KOMENTÁŘE

  • Včelka napsal:

    Má pravdu ta Karlssonová: s motivací u hráček nebyl problém.
    V Guinessově knize rekordů se výsledek 61:0 bude určitě nějaký čas vyhřívat…?

Napsat komentář

*