Tomáš Sladký rozhodl o výhře v prodloužení. Foto: Sparta Praha, Český florbal
10. 2. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav rozstřílela Otrokovice a je zpátky v čele, Sparta ztratila domácí utkání proti Vítkovicím v prodloužení

Sparta se na prvním místě příliš dlouho neohřála, poté co ztratila dva body s Vítkovicemi na domácí půdě se do čela opět vrací Mladá Boleslav. Boleslavští si pohráli s Otrokovicemi, vysokou výhru nad Znojmem slaví taky čtvrtý Chodov. Bohemians nezvládli utkání o play off proti Ostravě a šance na postup mezi nejlepší osmičku se jim znatelně vzdálila.

Tahákem 24. kola byl jednoznačně zápas Sparty a Vítkovic. Průběžně vedoucí tým soutěže vstupoval do souboje s Vítkovicemi s šesti výhry v řadě z předchozích zápasů.  Rovněž Vítkovice braly v posledních utkáních vždy tři body. Dnes udělaly důležitý krok za dalším bodovým úspěchem v průběhu druhé třetiny, kdy po dvou gólech Šebesty odskočily do vedení 3:1.

Pražané však znovu potvrdili formu z letošního ročníku a proti silnému soupeři zvládli skóre otočit. Obrat dokonal zkušený Milan Garčar po rychlém protiútoku, poté co přečetl rozehru soupeře. Vítkovice tak musely naději na nějaký bodový zisk znovu vzkřísit až necelé tři minuty před koncem. V prodloužení pak další obrat v utkání dokonal Tomáš Sladký.

Sparta se po ztrátě dvou bodů posunula o bod za Boleslav, Vítkovice naopak o bod drží třetí místo před dotírajícím Chodovem. Právě zmíněné další dva celky z čela tabulky prošly 24. kolem zcela suverénně. Boleslav doma zesměšnila Otrokovice, kterým nadělila 16 branek a dostala se znovu do čela ligy. Šesti body se na výhře podílelo útočné duo Natov – Curney.

Jiří Curney s Janem Natovem dirigovali debakl Otrokovic. Foto: Florbal Mladá Boleslav, Český florbal

Gólově se dařilo také Chodovu, který nastřílel 14 branek proti trápícímu se Znojmu. Za Pražany se na výhře bodově podílel celý tým, po čtyřech bodech si připsala hned trojice hráčů.

Důležítý zápas v boji o postup do play off se odehrál mezi Bohemians a Ostravou. Osmá Ostrava přijela do Prahy hájit lepší postavení v tabulce, výhra by znamenala důležitý krok směrem k play off.

Bohemians měli v utkání velmi dobře nakročeno, v 8. minutě se dostali do vedení 2:0. Především druhá třetina ale už byla z hlediska domácích o poznání horší, když dovolili soupeři otočit utkání svou stranu. Svěřencům Michala Jedličky se i přes to podařilo dostat zpátky do zápasu a po brance Tomáše Kindla vše směřovalo k prodloužení.

Takovému průběhu ale zamezil 13 vteřin před koncem Michal Sládek, čímž rozhodl o důležitých třech bodech. Ostrava zvítězila stejně jako v prvním letošním vzájemném utkání a má velmi dobře nakročeno do play off.

Tatran podle očekávání zvítězil v Brně, v bitvě o play down si důležitou výhru zapsala Česká Lípa. Ze 24. kola ještě zbývá dohrávka mezi Libercem a SKV, většina pozornosti se ale už pomalu směřuje ke šlágrům Chodova s Vítkovicemi a Sparty s Mladou Boleslaví.

VÝSLEDKY 24. KOLA:

SPARTA PRAHA – 1. SC VÍTKOVICE 4:5p (1:1, 2:2, 1:1, 0:1)

Branky: 11. Garčar (Křenek), 33. Krejča (Pažák), 36. Garčar (Ujhelyi), 47. Garčar – 4. Jan Šebesta (Firda), 30. Jan Šebesta, 32. Jan Šebesta (Řezanina), 57. Bräuer (Hubálek), 62. Sladký (Řezanina). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 231.

TJ ZNOJMO – FLORBAL CHODOV 2:14 (0:5, 1:4, 1:5)

Branky: 27. Kucharič (Šindelář), 49. Šindelář (Kucharič) – 7. Řezáč (Mikeš), 8. M. Vávra (Matejčík), 14. Koutný (Koutný), 14. Pražan (M. Vávra), 15. Koutný (Ondrušek), 28. Pražan (Matejčík), 28. Maxa (Doubek), 37. Maxa (Švajný), 40. Pražan (Matejčík), 42. Ondrušek (Pražan), 45. Krbec (Koutný), 52. Kašovský (M. Vávra), 54. Vošta (Švajný), 56. M. Vávra (Matejčík). Rozhodčí: Drápal a Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 213.

BULLDOGS BRNO – TATRAN STŘEŠOVICE 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky: 15. Konečný (Ulman) – 17. Jak. Kolísko (Ullmann), 25. Langer (Kreysa), 26. Sládeček (Tlapák), 29. Langer (Mühlfait), 42. Meliš (Langer), 48. Kreysa (Langer). Rozhodčí: Jiří Filipčík a Ondřej Filipčík. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 238.

FBŠ BOHEMIANS – FBC OSTRAVA 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Branky: 1. Buršík (Šebek), 7. Kieler (Krbec), 52. Kindl (Buršík) – 24. Zálesný (Hrabal), 24. Hrabal (Eichner), 31. Hrabal (TS), 60. Sládek. Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváci: 135.

ČESKÁ LÍPA – SOKOL PARDUBICE 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Branky: 3. Ekl (Slaný), 26. Štěrba (Jirsa), 33. Krajcigr (Ekl), 48. Ekl (Jansa) – 3. Janeček (Škeřík), 18. Krigovský (Janeček), 35. Kourek (Zozulák). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 3 + Radek Krajcigr (CLP) OS:3. Využití: 0:0. Diváci: 221.

FLORBAL MB – PANTHERS OTROKOVICE 16:2 (4:0, 6:0, 6:2)

Branky: 1. Natov (Curney), 8. Novotný (Tomašík), 14. Tadeáš Chroust (Novotný), 20. Tadeáš Chroust (Curney), 24. Pluhař (Bína), 26. Pluhař (Gruber), 30. Natov (Zakonov), 30. Tomašík (Novotný), 34. Natov (Curney), 39. Natov (Curney), 44. Tomáš Chroust (Zakonov), 45. Kostka (vla.), 49. Natov (Curney), 55. Tomašík (Novotný), 56. Curney (Natov), 59. Höffer (Jelínek) – 53. Kittel, 59. Pešat (Zapletal). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 285.