Florbalistky FBC Ostrava a Ivanti Tigers si to rozdají o 3. místo
21. 2. 2019 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

V Extralize žen bude o co hrát do poslední sekundy. Jde o první místo i postup do play off

 Nejvyšší ženská soutěž si o víkendu připraví opravdu nabitý program. V Extralize žen totiž je ještě mnoho otazníků, které je třeba vyřešit. Ve hře je jak první místo v tabulce, tak bronzová příčka, dokonce ještě ani není daná postupová osmička. Pojďme se postupně podívat na to, co nás o víkendu čeká.

BITVA O 1. MÍSTO
Letos, kdy Ostrava ukázala určitý výkonnostní vzestup a zdaleka není už jen tím čtvrtým vzdadu možná není až tak důležité, přesto je to dílčí úspěch, který je pro elitní týmy lákavým povzbuzením před rozhodující částí sezony. Stále jde o prestíž a o lepší pozici při výběru soupeřů, kdy například můžete upřednostnit ekonomické náklady. Navíc se letos poprvé v ženské kategorii hraje o Prezidentský pohár.

Ve hře jsou Vítkovice s Chodovem. Rytířky mají náskok jednoho bodu a čeká je domácí zápas s poslední Plzní, Lvice se v neděli utkají s Jičínem, rovněž na domácím hřišti. Ostravanky mají v rukou všechny trumfy, pokud vyhrají v základní hrací době, triumf v základní části je bezpodmínečně nemine. Chodov hraje v neděli o tři hodiny později než Vítkovice, tedy v době svého zápasu již bude znát výsledek z Dubiny a musí doufat, že Vítkovice ztratí minimálně bod. Případná bodová shoda by znamenala první místo pro Chodov, který má více bodů ze vzájemných zápasů, protože Vítkovice doma porazil v základní hrací době.

BITVA O 3. MÍSTO
Třetí tým po základní části si může zvolit soupeře minimálně pro čtvrtfinále, v nejvyšší ženské soutěži se ale neví, kdo skončí třetí a kdo čtvrtý. Zápletku zajistily především nečekané ztráty Ostravy s Jičínem a Židenicemi.

Oproti Chodovu má Ostrava podstatnou výhodu. Oba soupeři, tedy FBC a Ivanti Tigers se v posledním kole základní části utkají proti sobě, tedy si navzájem mohou třetí příčku zajistit bez ohledu na výsledek prvního střetnutí.

Je zřejmé, že vítěz tohoto utkání v základní hrací době skončí třetí, výhodu výhry v prvním vzájemném zápase má FBC, které na půdě Ivanti Tigers zvítězilo už ve druhém kole základní části 6:2.

BITVA O POSTUP DO PLAY OFF
Sedm místenek v bojích o medaile je rozdaných, čeká se na poslední postupující tým. Mezi Tatranem a Olomoucí zuří bitva již několik kol, okořeněná fantastickou nájezdovou bitvou na Hané. Oba týmy mají v této chvíli shodně 22 bodů, výhodu lepších vzájemných zápasů má Tatran.

Postupová matematika je tedy jasná: pokud týmy získají shodný počet bodů, postoupí do bojů o medaile Tatran, jinak postoupí ten, kdo v posledním kole získá větší počet bodů. Los byl pro oba soupeře relativně přívětivý, Olomouc se doma utká s Panthers, Tatran pak vyjede na půdu Židenic.

Tatranky budou moci navíc do Brna v neděli vyrazit již jako jisté účastnice play off, to pokud Olomouc v sobotu večer nebude bodovat s Panthers.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • čehoř napsal:

    Může někdo z oficiálních činitelů českého florbalu sdělit,proč se poslední kolo ženské extraligy nehrálo v jednom dni a ve stejném čase jako mužská část?Věřím,že to nebylo tím,že to tak bylo rozlosováno.Do současnosti jsem si myslel,že florbal řidí lidé,kterým jde o vytvoření stejných podmínek pro všechny sportovní oddíly,zvláště pak v okamžiku,kdy se rohoduje o vyvrcholení základní části extraligy žen.Pražský egocentrismu opět potvrdil jak dokáže znehodnocovat sportovní soutěžení svoji administrativní nečinností.

Napsat komentář

*