Chodov s Vítkovicemi vedou v semifinále 2:0 na zápasy. Foto: Florbal Chodov
29. 3. 2019 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vedoucí týmy volají po ukončení, ty s nulou na kontě slibují vzdor. Odvety ženského semifinále jsou tady

 Vítkovice, Chodov, FBC Ostrava a Ivanti Tigers Jižní Město. Čtveřice elitních týmů potvrdila sezónní předpoklady a zůstala v boji o extraligové ženské Superfinále. Před odvetnými zápasy v Praze respektive Ostravě jsou kostky rozdány jasně: Vítkovice s Chodovem vedou 2:0 a chtějí série ukončit, což se rozhodně nelíbí Ivanti Tigers a Chodovu.

1.SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město
Stav série: 2:0

Dva rozdílné zápasy viděla ostravská Dubina. Ten první Pražankám vůbec nevyšel, po jedenácti minutách bylo prakticky rozhodnuto a konečný výsledek 11:4 je velmi vysoký. Přesto se Ivanti Tigers dokázal vzchopit a v neděli předvedl solidní představení, byť prohrál 3:8.

Vítkovice ví, že je nečeká nic jednoduchého, přesto si věří. „Do Prahy jedeme proto, abychom se tam už nemuseli vracet a v nejlepším případě chceme soupeřkám ukončit sezónu!,“ vyhlásila bojovně útočnice 1. SC TEMPISH Barbora Husková.

Foto: Florbal Vítkovice

Povzbuzeny výsledkem především druhého střetnutí, zbraně ale neskládají ani florbalistky Ivanti Tigers. „Cíl je více než jasný: srovnat sérii před návratem do Vítkovic,“ usmívá se Dominika Kubišová.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA
Stav série 2:0

Chodov na sto procent využil výhody domácího prostředí a ve velmi náročné sérii se ujal vedení 2:0. Cennější může být vedení o to, že ztratil Karolínu Kellovskou, na druhou stranu před Ostravou se musí mít na pozoru.

Ostravské florbalistky se nikdy nevzdají, což ukázaly například při pohárovém finále, utkání o třetí místo s Ivanti Tigers nebo naposledy v nedělním utkání. A je to svým způosbem logické: družina trenéra Robenka ví, že za poslední roky je na svém výkonnostním vrcholu a někde vzadu stále může mít, že ani stav 0:3 pro ni, a to tedy ne tak zkušenou, nebyl neřešitelný. Klíčem k sérii bude třetí utkání. Bez nadsázky se dá očekávat válka o každý centimetr na hřišti.

A Chodov ví, že jej nečeká nic lehkého. „Měli jsme týden na to, abychom doladili poslední detaily a pořádně se připravili na to, co nás čeká v Ostravě, jelikož to nebude nic snadného,“ říká Martina Řepková.

Nicméně, sérii chce rovněž ukončit. „Zároveň tam jedeme se stejným nasazením a bojovností jako jsme hráli doma. Rozhodně uděláme vše pro to, abychom sérii nemuseli vracet zpět do Prahy. My se těšíme a jsme připravené,“ usmívá se také Řepková.

Nela Kapcová má před víkendem jasný plán. „To je jednoduché: vyhrát a odvrátit konec v sérii,“ řekla útočnice ostravského FBC.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • soko napsal:

    No vo vedení Ostravy by mala byť v prvom rade pokora a úcta , čo samozrejme chýba … Lietali sme všetci v oblakoch a tak sme spadli na zem … Uverejňovanie videií na instragram ( Maťa Řepková sa musí smiať ) … Ale existuje spravodlivosť , čo asi v tomto klube je španielska dedina 😀 Ostrava dáme teraz ? Máááááťa Řepkova !!! Máááťa Řepkova !!!

Napsat komentář

*