Tomáš Kafka slaví senzační titul s Trenčínem. Foto: Florbalový klub AS Trenčín
11. 4. 2019 Zahraničí (7) KOMENTÁŘŮ

Kafka v Trenčíně čaruje! Osmý AS pomohl dostat do finále slovenské extraligy

 Jesliže bylo cílem angažmá Tomáše Kafky v Trenčíně, aby tamní AS Trenčín dotáhl k zisku slovenského extraligového šampiona, mohlo se to zdát po základní části jako utopie, vždyť Trenčín skončil na posledním postupovém osmém místě. Jenže poté, co Trenčín ve čtvrtfinále vyřadil Florko Košice, si včera připsal skalp také vítězů základní části z Nižné a po výhře 5:3 v pátém rozhodujícím zápase postoupil do finále.

Nejprve si florbalisté AS Trenčín vyšlápli na Florko Košice pod vedením českého kouče Jana Holovky. První utkání sice prohráli 2:4, o den později ale soupeře rozstříelili 11:3. Po čtyřech zápasech to bylo 2:2 a muselo rozhodnout páté utkání na půdě Košic.

To zvládl Trenčín a po výsledku 7:4 postoupil do semifinále, a to přesto, že už v šesté minutě prohrával dva nula. Legendární Tomáš Kafka ale nakonec předvedl patnáct úspěšných zákroků a pomohl AS k postupu.

V semifinále čekala Nižná, která o pět bodů vyhrála základní část slovenské extraligy. Po třech zápasech byl Trenčín na hraně vyřazení, ale zvládl divoké čtvrté utkání a po výhře 7:4 si udržel naději na postup. Zajímavostí je, že podle zápisu na brankáře letělo celkem 122 střel.

Rozhodující pátý zápas nakonec Trenčín vyhrál 5:3, když už po třinácti minutách vedl 3:0. Kafka k jeho výhře přispěl pětadvaceti úspěšnými zákroky.

Ve finále čeká Trenčín Tsunami Záhorská Bystrica, druhý tým základní části. Začíná se již tuto sobotu, slovenský mistr bude znám nejpozději 22. dubna. Bude jím Tomáš Kafka?


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • haha napsal:

  zajímavé, že vyhořelý Kafka se na florbal.cz dostane i ve, s prominutím, ubohé slovenské lize, ale Klapitová v superfinále ve švýcarské lize? to zůstává opomenuto

 • hehe napsal:

  Můžeme spekulovat o zajímavosti slovenské ligy a švýcarské ženské ligy. Já bych třeba šel raději na tu slovenskou. Nicméně o tom kolik lidí, co to tady čte, zná Kafku a kolik Klapitovou, spekulovat nemusíme 🙂

 • Hihi napsal:

  Sice to Klapitové přeji, ale je přece Slovenka, a Kafka je Čech, tudíž se nedivím, že je tady článek, na českém webu, o Kafkovi a ne o ní.

 • soko napsal:

  Bože keď prišiel chlapík z českej ligy musí lámať v tej šmejdnej slovenskej lige rekordy . Stačí sa pozrieť na oficiálnu stránku slovenského zväzu 😀

  http://www.szfb.sk/ 😀 , takú ste mali v Česku v roku 99 .

Napsat komentář

*