Vítkovice obhájily titul v ženské extralize po zázračném obratu. Foto: Flickr Český Florbal
15. 4. 2019 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Střelkyně Šponiarová: Zavřela jsem oči a vypustila, pomohl nám Champions Cup

 Florbalistky Vítkovic napsaly v Superfinále 2019 velký příběh, když dokázaly otočit zdánlivě ztracený zápas s Chodovem ze stavu 3:6 ve třetí třetině. Je snad i symbolické, že rozhodující branku vstřelila Zuzana Šponiarová, hráčka, která od 6. ledna laborovala se zraněním kolene a neodehrála jediný zápas, pouze ve třech utkáních semifinále byla připravena na lavičce.

Popis závěrečné dělovky, která rozhodla Superfinále, byl poměrně výstižný. „Zavřela jsem oči a vypustila ji,“ smála se slovenská univerzálka, která začala zápas ve třetí formaci, ale postupně se propracovala až do elitní lajny.

Obrat ale v konečném důsledku nebyl jen o ní. „Je to velká zásluha celého týmu, protože kdyby nebylo nás všech, tak to neotočíme. Ukázaly jsme velkou sílu,“ popisovala. „Když jsme snížili na 5:6, tak jsme si řekli, že už to nejde jinak a musíme vyhrát,“ nechala nahlédnout pod pokličku svého týmu.

Za stavu 3:6 si Vítkovice vyžádaly Time out, při kterém byli trenéři neustále pozitivní. „Říkali, že takový zápas už jsme zažili na Champions Cupu, že víme, jak takový zápas otočit. Vítkovické srdce je opravdu velké. Trenéři se nás snažili nakopnout, že víme, o co jde,“ vracela se k oddechovému času.

Ostravanky se dokázaly dostat na dostřel, jenže necelé tři minuty před koncem musely čelit oslabení. „To byl dost velký průšvih a podle mého to zákrok na dvě minuty nebyl, ale hecovaly jsme se, že skóre udržíme, protože víme, že Chodov moc dobré přesilovky nemá,“ popisovala.

Vítkovice skutečně na Champions Cupu otočily v semifinále skóre s SB-Pro z 0:2 na 4:2, ve čtvrtém semifinále pak například dokázaly dotáhnout skóre 0:4 proti Ivanti Tigers. „Rozhodla právě ta zkušenost z Champions Cupu a dravost, věděli jsme, že prostě dokážeme otočit i takto důležitá utkání,“ zakončila Zuzana Šponiarová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*