Vítkovice slaví vítězství v Superfinále 2019. Foto: Flickr Český Florbal
17. 4. 2019 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Měla jsem smrtonosný pud, smála se Šupáková. Kapitánka chválila odhodlání týmu

 Ivana Šupáková a Alžbeta Ďuríková. Dvě klíčové postavy Vítkovic v Superfinále 2019. Šupáková při své šesté účasti v zápase o všechno pomohla týmu hattrickem, včetně dvou branek při čtyřgólovém obratu. Kapitánka Ďuríková zase provedla tým, kterému leckdo nevěřil, úspěšně celou sezonou.

Alžbeta Ďuríková byla za kapitánku zvolena kabinou a v mix zóně ukázala, že se za svůj tým umí postavit. Rozhodně by totiž neřekla, že se Vítkovicím povedl zázrak. „Proč zázrak? Otáčet velké zápasy umíme, povedlo se nám to již na Champions Cupu, nedávno zase proti Ivanti Tigers, kdy jsme prohrávaly 0:4 po první třetině a dokázaly jsme se vrátit,“ popisuje. „Podle mě jsme neustále šli za svým cílem i když nám třeba nikdo nevěřil a když se spojí mladá krev se zkušeností, tak to prostě nemůže dopadnou zle a podle mě to zázrak není,“ usmívala se.

Je pro ni druhý titul v řadě cennější než ten první? „Pro mě ano,“ hrdě si poklepala na kapitánskou pásku.

Střelkyně Šupáková si pak pochvalovala, že splnila svou roli. „Jsem ráda, že když už jsem hrála pošesté, tak jsem mohla splnit roli zkušenější hráčky a holky se o mě mohly opřít. A teď zase jim se houpá první zlato na krku,” hodnotila. “Neřekla bych před sezonou, že budeme hrát o titul. Ale potom, co jsme na Champions Cupu ukázaly, že umíme hrát se silnými soupeři, tak bylo vidět, že to v holkách je. I když mají devatenáct, dvacet,” prohlásila Ivana Šupáková.

Klíčový moment mohl přijít při vyloučení Enenkelové. “Po pravdě musím říct, že mi blesklo hlavou – tři minuty do konce a my tady máme dvě minuty oslabení… Bleskl mi trošku hlavou strach, ale pak jsem si řekla, půjdeme do toho,” vracela se kritickému momentu celého zápasu.

Nakonec vyrovnala při power play. „Kdybych to nedala, tak se proklínám. Byla jsem tam sama, dělala si místo a poprvé jsem trefila gólmanku. To už musím dát, říkala jsem si, smrtonosný pud. To už jsem prostě musela dát,” neměla pochyby.

V prodloužení nakonec rozhodla Zuzana Šponiarová. „Jsem za Zuzku ráda, že rozhodla právě ona. Měla teď zdravotní problémy, loni vynechala snad celou sezonu, v lednu měla zase zranění a makala, aby nám byla k dispozici na Superfinále. Jsem za ní moc ráda,” uzavřela.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • včelka napsal:

    To je zase nadpis !

    Ještě, ze měla Šupáková jen smrtonosný „PUD“ a ne smrtonosný ….

    V přímém přenosu by to byl smrtonosný zážitek pro čichový orgán několika spodních řad Ostravar Areny ?

  • mája napsal:

    To je furt, jak to dělaj dobře, jak nahradili ty co odešli, ale že třetina těch holek přeběhla hranice, no když ty Polky a Slovenky to k nim mají nejblíž.

Napsat komentář

*