Petr Novotný se před rokem radoval z vytouženého mistrovského titulu. Foto: Technology Florbal MB Petr Novotný se před rokem radoval z vytouženého mistrovského titulu. Foto: Technology Florbal MB
26. 4. 2019 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Petr Novotný uzavřel svou kariéru! Loni si mladoboleslavská legenda splnila sen o zlatu

 Nejlepší nahrávač a třetí nejproduktivnější hráč historických tabulek české nejvyšší soutěže už další zápisy do statistik nepřidá. Petr Novotný se rozhodl kvůli zdravotním problémům ukončit svou bohatou florbalovou kariéru, která vyvrcholila loňským ziskem vytouženého mistrovského titulu. Novotný při něm nahrál na vítězný gól Milanu Tomašíkovi.

„Zdravotní komplikace mi ukázaly, že je čas skončit. Každý rok jich přibývalo. Kdybych byl zdravý, nekončil bych, mám ten sport stále moc rád,“ řekla mladoboleslavská legenda. V letošní sezoně naskočil Novotný pouze do šesti zápasů a připsal si pět bodů za dva góly a tři asistence. Více mu zdravotní trable nedovolily.

Šikovný útočník spojil celou svou kariéru s dresem Mladé Boleslavi. Ve svých prvních třech ročnících v nejvyšší soutěži dokonce pokaždé ovládl kanadské bodování a v roce 2007 vytvořil tehdejší maximum v počtu nasbíraných bodů (19 zápasů, 57 bodů).

Rekordman Petr Novotný. Foto: Florbal Mladá Boleslav

Foto: Technology Florbal MB

Se středočeským klubem posbíral celkem devět ligových medailí. Vedle té nejcennější zlaté z loňska má také tři stříbrné a pět bronzových. Třikrát ovládl český pohár. V národním týmu má na kontě 43 startů a účastnil se dvou světových šampionátů. V roce 2006 ve Švédsku i o dva roky později v Praze z toho bylo čtvrté místo.

„Moje kariéra byla dlouhá a hodně kopírovala vývoj florbalu v Česku. Tím pádem jsem mohl zažít malé školní tělocvičny i nablýskané multifunkční arény. Všechno mělo svoje kouzlo. Florbal mi totálně změnil život a jsem rád, že jsem mohl stát na začátku něčeho tak výjimečného, čím jistě boleslavský florbal je,“ ohlédl se Novotný ze svou florbalovou cestou.

Zklamaný Petr Novotný. Foto: Štěpán Tomš

Vytoužený titul vybojoval Novotný pod vedením trenéra Jana Pazdery. Foto: Štěpán Tomš

„Vděčně jsem s ohledem na Petrovy zdravotní problémy přijímal každý další vymodlený rok, o který se nám vždy po skončené sezoně dařilo prodlužovat jeho hráčskou kariéru. Konec přichází v době, kdy nemusíme mít pocit nenaplněnosti, přesto bych si moc přál, aby mohl hrát dál, i když Petrovo rozhodnutí respektuji a chápu,“ přiznal generální manažer klubu Tomáš Pacák.

„Petrova sportovní kariéra bude inspirovat další generace florbalistů, je to příběh oddanosti florbalu, lásky ke hře, kvůli níž hodně obětoval, výjimečného talentu, ale také obrovské dřiny, překonání mnoha zranění a návratů po komplikovaných léčbách, příběh největší osobnosti, kterou boleslavský florbal má, příběh opravdového kapitána, který po dvacetileté cestě z nejnižších soutěží na vrchol zvedl nad hlavu pohár pro superligového mistra, první pro Mladou Boleslav,“ dodal Pacák.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • ... napsal:

  Nejlepší český hráč v historii… V nejlepších letech by si podmanil i Švédsko… Bude chybět.

  • Zkrat napsal:

   Musím říct, že názor na něj se mi hodně posunul. Přišlo mi, že v posledních letech „vyzrál“ a začal jsem ho míto pravdu rád. Skvělý hráč, v Česku nedoceněný, a nakonec i celkem sympaťák.

  • Quido napsal:

   :)))

 • Jeden profesor napsal:

  Totální borec. Vtipnej člověk s nadhledem, skvělěj sportovec. Bouli bude chybět.

 • Karel napsal:

  jeden končí, druhý v MB začne…co na to říct ? doufejme, že se zase tak moc nezmění a kolektivní duch bude mít zase o něco navrch před krajánky a pohodlným polštářem… na podzim začne nový ročník superligy a tak i „vitkovické béčko“ začne od nuly a hyn sa hukáže…kdo to ještě bude, koho dokážou přetáhnout?

  • Xxx napsal:

   Velký jména tituly nevyhravaji. Tým má Bolka jako blázen a co z toho. Jeden titul, kde být jedny náhodný střely v prodloužení tak je vše jinak. Bolce bych řekl chybí týmový duch, a to je z důvodů proč ten titul byl jen jeden. Osobně jsem čekal, že přijde omlazení, což by Bolce prospělo a ne že zase koupi hráče co už má to nejlepší za sebou. Ale já Bolce nefandim a tak doufám, že to fungovat nebude

Napsat komentář

*