Jan Barák s Chodovem dvakrát slavil titul. Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz
26. 4. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Chodov přichází o brankářskou ikonu, Jan Barák ukončil kariéru

 Jeden z nejlepších brankářů v historii české ligy se rozhodl po 13 sezónách ukončit svou bohatou kariéru. Jan Barák s Chodovem dvakrát slavil titul, další starty a medaile přidal i za reprezentaci. V letošní sezóně s Chodovem v semifinále nestačil na Mladou Boleslav.

Po jednom roce končí v české nejvyšší soutěži další velká brankářská osobnost. Tomáš Kafka se po loňské sezóně rozloučil s Tatranem, o rok později končí i jeho bývalý spoluhráč z reprezentace Jan Barák. Oba brankáři spolu dosáhli na bronzovou medaili z MS 2014. Většinu času ale proti sobě stáli jako rivalové dvou pražských celků.

Vysoký brankář odchytal v dresu Chodova 13 sezón. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Jan Barák během své kariéry odchytal za Chodov 324 zápasů, často ho přitom trápily zdravotní problémy se zády. Kvůli zranění zůstal například v Superfinále v sezóně 2015/16 pouze na lavičce a radost z mistrovského titulu si naplno užil až o rok později. Třicetiletý brankář se kromě dvou výher v Tipsport Superlize jednou radoval z trimufu i v poháru.

Úspěšnou sbírkou se pyšní také z reprezentace, kde získal medaili na akademické, seniorské i juniorské úrovni. Na historickém stříbru z roku 2007 měl velikou zásluhu, při semifinálové výhře 6:4 nad Finskem byl vyhlášen nejlepším hráčem českého týmu.

V letošní poslední sezóně s Chodovem nepřešel přes brány semifinále. Pražané proti Mladé Boleslavi nevyhráli ani jeden zápas a na další titul po mistrovských sezónách 2015/16 a 2016/17 si musí minimálně další rok počkat.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*