Vítkovice a Chodov budou stát proti sobě. Foto: Otakar Prášek
1. 5. 2019 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice hlásí návrat bývalé kapitánky Ferenčíkové, v Ostravě bude minimálně dva roky

 Do české ženské nejvyšší soutěže se vrací zvučné jméno. Vítkovice totiž oznámily, že se do Ostravy vrací bývalá kapitánka týmu Denisa Ferenčíková, která právě skončený ročník odehrála za finský SC Classic. Se slovenskou reprezentační útočnicí se domluvily na dvouleté spolupráci.

Majitelka tří českých mistrovských titulů a stejného počtu vítězství v Poháru České pojišťovny se do extraligy vrací po roce ve finském SC Classic, se kterým si oproti bojům o medaile zkusila souboje na opačném pólu tabulky: Classic totiž po letních změnách v kádru na nejlepší tamní celky nestačil a o místo v nejvyšší soutěži nakonec musel bojovat v předkole play off, které bylo současně bojem o udržení, dva poražené celky totiž nejvyšší soutěž opustily.

Ve Vítkovicích by naopak opět rádi bojovali o nejvyšší příčky. „Čeká nás náročná sezona se dvěma vrcholy, přičemž na obou chceme uspět. A Denisa rozhodně bude tou, která k tomu může velmi výrazně přispět,“ připomněl v tiskové zprávě prezident Vítkovic Tomáš Krásný, že Ostravanky čeká účast také na domácím Champions Cupu.

V osobě Denisy Ferenčíkové pak vidí velkou profesionálku. „Získáváme velkou posilu na hřišti i mimo něj. Denisa vždy byla poctivou profesionálkou, vždy připravenou podávat ty nejlepší výkony. Teď k tomu všemu přidala roční zkušenost v jedné z nejlepších florbalových organizací,“ uvedl Krásný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*