Petr Novotný se před rokem radoval z vytouženého mistrovského titulu. Foto: Technology Florbal MB Petr Novotný se před rokem radoval z vytouženého mistrovského titulu. Foto: Technology Florbal MB
2. 5. 2019 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Z kapitána je hlavní trenér! Petr Novotný přebírá po Pazderovi Mladou Boleslav

 Florbalisté Mladé Boleslavi mají nového hlavního trenéra. Kormidlo po Janu Pazderovi, který zamířil do Kladna, přebírá dosavadní kapitán týmu Petr Novotný, který po neúspěšném Superfinále 2019 ukončil hráčskou kariéru. Podle generálního manažera Tomáše Pacáka se jednalo o nejlepší možnou volbu.

V zákulisí se o této změně mluvilo již před Superfinále, nyní je oficiálně potvrzena. Z legendy Mladé Boleslavi Petra Novotného je nově hlavní trenér superligového týmu. „Jsem opravdu velmi rád, že se mi podařilo Petra k tomuto kroku přesvědčit. S ohledem na jeho dlouhodobou úlohu našeho kapitána a lídra v tom nejlepším slova smyslu to považuji za logický a správný krok. Je to pro náš klub ta nejlepší možná volba, navíc s velkou perspektivou,“ pochvaluje si v tiskové zprávě generální manažer klubu Tomáš Pacák.

Na Novotném oceňuje jeho loajálnost ke klubu. „Petrova florbalová odbornost a rozsáhlé hráčské zkušenosti, lidské kvality, dokonalá znalost hráčů a prostředí, bezvýhradná loajalita ke klubu, který jako celek spoluřídí, jsou těmi nejlepšími předpoklady a jsem přesvědčen, že výrazně převáží absenci trenérské praxe,“ přemýšlí generální manažer.

Nový trenér přiznal, že rozhodnutí o přechodu nebylo vůbec snadné.  „S generálním manažerem Tomášem Pacákem jsme situaci důkladně rozebírali. Moje rozmýšlení nebylo vůbec snadné. Těším se na novou výzvu, ale z nové role mám samozřejmě respekt,” uvedl Petr Novotný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trenér napsal:

  tak to se nám zakousnul do velkého krajíce, bez jakýchkoliv zkušenosti začínat na samém vrcholu svoji trenérskou práci musí chtít velkou odvahu nebo neznalost.Pacák se evidentně nebojí tohoto experimentu, koneckonců je to jejich věc…neodvažuji se predikovat jak to dopadne, ale spíše se přikláním tomu, že se kluci budou kaučovat sami a podle sebe

 • Milka napsal:

  Souhlas, chtělo by to trochu získat odstup od současných hráčů, vlastně ještě letos spoluhráčů..

 • včelka napsal:

  Upřímně – neznám v současnosti v Česku žádného trenéra, který by z pozice přirozené autority ukočíroval ten „boleslavský“ mix hráčských individualit.

  Novotný (možná) není ten pravý, ale nikdo lepší k dispozici momentálně prostě není.

  • Hh napsal:

   Radomír Mrázek??? Stejnak během sezony dojde na odvolání a pokusí se to zachránit Jakoubek

   • Přízrak napsal:

    Já osobně čekal, že se toho ujme Vojta. Ale tak není všem dnům konec

   • ??? napsal:

    Přestaňte pořád cpát někam Mrázka. On je spokojený s tím co dělá, pěkně potichoučku si sedí na unii a kritizuje vše ….

    • Kritika napsal:

     Co přesně někde kritizuje? Hrozně rád bych se na to podíval, protože jestli na veřejnost něco neprosákne, tak je to kritika. Každý z nás dává podněty téměř každý den, ale jim je to jedno! Naprosto zoufalá instituce, a takovýhle lidi jako je pan Mrázek jsou potřeba, nicméně mám pocit, že jsou na to moc malí páni.. ?

 • Tomas napsal:

  Dost hotových trenérů nabídku MB odmítli,
  tak sázka na Petra je logickou volbou. Prostě na sebe zbyli

Napsat komentář

*