Kapitánka Vítkovic Alžbeta Ďuríková míří do Finska. Foto: Florbal Vítkovice
22. 5. 2019 Extraliga žen (10) KOMENTÁŘŮ

Kapitánská výměna! Po návratu Ferenčíkové míří do SC Classic Alžbeta Ďuríková

 Pikantní „kapitánská“ výměna se odehrála na trase Ostrava – Tampere. Ostravský klub před několika dny oznámil, že se do jeho řad vrací bývalá kapitánka Denisa Ferenčíková, nyní je ale jasné, že jeho současná kapitánka Alžbeta Ďuríková zamíří opačným směrem. Naváže tak na své působení ve Švýcarsku. Ve Vítkovicích končí také Markéta Kolářová s Terezou Mikulovou. 

Za tři sezony ve Vítkovicích získala dva mistrovské tituly a jedno stříbro, dvakrát zvítězila také v Poháru České pojišťovny a dovedla Vítkovice do finále Champions Cupu 2019.

Pro Ďuríkovou se bude jednat o druhé zahraniční angažmá v kariéře. Sezonu 2015/2016 odehrála v Burgdorfu, kde se společně s Katarínou Klapitovou staly prvními Slovenkami ve švýcarské nejvyšší ženské soutěži. Ve Finsku má tento primát Lucia Jelínková, která odehrála v Koovee první polovinu ročníku 2012/2013.

Pro mistrovský tým to není jediná změna v zadních řadách, které opustí také Markéta Kolářová s Terezou Mikulovou. Kolářová, bronzová medailistka ze světového šampionátu juniorek v roce 2018, se rozhodla svou kariéru přerušit a pokračovat nebude ani Mikulová, která v minulosti sbírala první extraligové zkušenosti v Olomouci.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Janko napsal:

  Dyť to je známé už od března a padlo to i při tiskovce na superfinále. Ďuríková ale mohla zkusit hráčsky něco lepšího, třeba Švédsko. Mohla by na to mít a někam se posunout, než momentálně slabší průměr ve Finsku.

  • Quido napsal:

   Viděl bych to naopak. Dokazuje to, že Vítkovice umí připravit hráčky tak, aby o ně byl skutečny zájem i v cizině.

   • Michal napsal:

    No popravdě zatím na cizinu moc vlastních hráček nepřipravili. Víc než trenérské umění je to obchod. Vezmou nejlepší co mají v Polsku či Slovensku a za rok, dva pošlou dále. Třikrát sláva….?

    • Tomáš Krásný napsal:

     Dobrý den. Můžete mi říct, o jakém obchodu mluvíte. Vždyť ty hráčky odcházeji do zahraničí zadarmo! Jinak souhlas s tím, že díky kvalitní prácí trenérů a skvělém přístupu hráček jsou schopné měřit se i na mezinárodním poli a pak je o ně v top ligách zájem. Ve Vítkovicích to bereme jako velké ocenění naší práce a máme být na co pyšní 😉

     • Michal napsal:

      Těžko se bavit konkrétněji, když váš klub neplní povinnost a nezveřejňuje účetní závěrky, a jako Předseda správní rady jste jistě jistě mnohem lépe v obraze… Tak zkusím tipnout, partnerské plnění vůči ženského týmu či dotace, budoucí odstupné v případě přestup z Vítkovic, nebo též odejdou kamkoliv zdarma? Dále nepřímé příjmy na základě sportovních úspěchů těchto hráček (merch, příspěvky členské základny atd.)???

    • Quido napsal:

     Rok, dva? Vy moc nevíte o čem mluvíte, že? Jo vlastně, ono totiž je úplně běžné, že hráčky či hráči jdou z Horní Dolní rovnou do Classicu, SB Pro, Pixba a podobně. Děje se to stále, příkladů jsou desítky.

     • Ostravak 2. napsal:

      No odchovankyně, která tam nastoupí za ženy za poslední roky, bude Kubečková. Jinak nic. Jen díky Horní Dolní můžou přetahovat hráče a hráčky. Ale Unie chystá určitý posun, pozastaví dotace malým a středním klubům (sekretáři, atd) na úkor velkých, takže Horní Dolní půjdou do kytek a budou se nominovat asi uklízečky – ty to s holí trochu umí.
      Úpadek florbalu v nižších ligách – 1.liga, Nár-ligy, Divize, je do oči bijící.

     • Quido napsal:

      Tak já myslím, že o odchovankyních či odchovancích se nebavíme, to stejně není nijak definovatelné,kdo už jo a kdo ne. Prostě jak v mužích, tak ženách umí najít vesměs málo známé či neznámé nadějné hráče a povýšit je na hráče schopné mezinárodní konkurence, nic víc bych v tom neviděl a pokud máte za to, že je to samozřejmost, tak to pak je o názoru.

     • Honza napsal:

      Zdravím „ostravak 2“. Zajímá mě, čím se dle vašeho názoru projevuje úpadek florbalu v nižších ligách? Sledujete tyto soutěže podrobně a v delším horizontu nebo jen remcáte na internetu? Díky za pádné argumenty.

 • trenér napsal:

  vítkovické ženy hrají v čr prim – to je neoddiskutovatelný fakt a s tím žádný závistivec, záškvara nic nenadělá…holkám pobyt ve vítkovicích prospívá nejen sportovně, to odkud přišly bych neřešil. je jedno , jestli jsou z horní, dolní, polska nebo ze slovenska – rozhodly se pro ostravu a podle mého udělaly dobře. Vítkovice, a nejen ty, jim dávají a poskytují takové podmínky jaké mohou a evidentně to funguje…

Napsat komentář

*