Útočník Daniel Šebek posílí kádr Štředočechů. Foto: Technology Florbal MB Útočník Daniel Šebek posílí kádr Štředočechů. Foto: Technology Florbal MB
13. 5. 2019 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Druhá velká posila pro Mladou Boleslav! Z Helsingborgu přichází Daniel Šebek

 Mladá Boleslav hlásí další výrazné posílení svého kádru. Ze Švédska se do České republiky vrací reprezentační útočník Daniel Šebek. V Helsingborgu Šebkovi vypršela smlouva, a tak přichází do středočeského klubu jako volný hráč. V Boleslavi podepsal tříletý kontrakt.

„Deset let jsem byl venku, v zahraničí jsem zažil hodně náročných i krásných momentů, na které budu rád vzpomínat. Jsem spokojený s tím, jak jsem to v cizině zvládl. Už loni jsem přemýšlel o návratu, po prosincovém mistrovství světa jsem se začal rozhodovat znovu a teď se těším, že budu zpátky doma,“ uvedl Šebek na klubovém webu Mladé Boleslavi.

Daniel Šebek v dresu Helsingborgu. Foto: Per Wiklund

Daniel Šebek v dresu Helsingborgu. Foto: Per Wiklund

„Bude toho pro mě dost nového, ale věřím, že fanoušci se budou moct bavit mou hrou. Na tlak a nejvyšší ambice jsem zvyklý z Wileru, který toho má s Boleslaví dost společného, a těším se na novou výzvu,“ zmínil reprezentační útočník také své působení v ambiciózním Wileru, kde působil předtím, než se vydal na sever.

Šebek se stal druhou výraznou posilou stříbrného týmu uplynulé sezony. Už před časem středočeský klub oznámil příchod obránce Patrika Suchánka. Konec kariéry naopak ohlásili legendární útočník Petr Novotný a bývalý kapitán reprezentace Jan Jelínek.

Roční působení v cizině pak ohlásil univerzál Jan Řehoř, který se po návratu ze zahraničí opět připojí do boleslavského týmu. Další příchody už Boleslav podle všeho neplánuje, naopak by ráda do kádru zapracovala hráče ze své mládežnické líhně.

Jan Řehoř bude rok působit v zahraničí. Foto: Technology Florbal MB

Jan Řehoř bude rok působit v zahraničí. Foto: Technology Florbal MB

Změny v Mladé Boleslavi:

Příchody:

Patrik Suchánek (FC Helsingborg/Švéd.), Daniel Šebek (FC Helsingborg/Švéd.), Petr Novotný (hlavní trenér)

Odchody:

Jan Řehoř (angažmá v zahraničí), Jan Pazdera (trenér – Kanonýři Kladno), Petr Novotný (konec hráčské kariéry), Jan Jelínek (konec hráčské kariéry)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Xxx napsal:

    Nelíbí se mi to, ale dalo se to po konci ve Švédsku čekat. V Bolce má všechny parťáky z repre Tomasika, Tokose, Suchanka. Navíc spolu v posledních letech všichni pořádali kemp, takže očekávané. Aspoň, že už to byl poslední příchod do Bolky, protože to jsou zase jména že kterých jde respekt. Ale jak se říká jména tituly nevyhravaji a aby v Boleslavi nebylo moc kohoutu na jednom smetišti

  • Florbalista napsal:

    Nechcete udělat přehled přestupů, kdo kam jde?

    Díky

Napsat komentář

*