Ondřej Vítovec na tréninku finského týmu. Foto: Tatran Střešovice Ondřej Vítovec na tréninku finského týmu. Foto: Tatran Střešovice
11. 5. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Obránce Tatranu Vítovec zamíří do EräViikingit

 Člen širšího kádru české reprezentace a obránce Tatranu Střešovice Ondřej Vítovec bude rok působit ve finském EräViikingit. Pobyt na severu spojí se studiem. Tatran se tak bude muset v nadcházející sezoně obejít bez tří velkých opor. Do Chodova zamířil brankář Michal Rebro a v dresu švédského Pixba bude nastupovat Marek Beneš.

Vítovec bude studovat školu v Helsinkách. V EräViikingit si zahraje po boku finských reprezentantů. „Hned mě kontaktovali, že jim zrovna odchází nějací obránci, takže načasování bylo perfektní,“ uvedl na klubovém webu Tatranu.

23letý obránce už s týmem potrénoval. „Troufnu si říci, že se finská soutěž více přibližuje mezinárodní hře. Už na prvním soustředění jsem pochopil, že mě čeká hodně práce, takže si myslím, že by mě tato motivace měla posunout ve všech směrech,“ dodal k přesunu na sever.

Vítovec přišel do Tatranu před sezonou 2015/16 a takřka ihned se stal oporou mužstva. V letošní sezoně si v 19 zápasech připsal 8 bodů. Ještě před odchodem Vítovce Tatran potvrdil dvě nové posily. Do kádru 16násobného mistra ČR přicházejí ze Znojma Martin Pánek a Martin Šindelář.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*