Zuzanna Krzywak je novou posilou Vítkovic. Foto: Flickr IFF
3. 7. 2019 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice posílí Zuzanna Krzywak a Šidlová, vrací se Halfarová. Šponiarovou naopak čeká dlouhá pauza

 Kádr úřadujících mistryň z Vítkovic doznal dalších změn. Ostravský klub v tiskové zprávě oznámil příchod polské reprezentantky Zuzanny Krzywak, Andrey Šidlové a také návrat Zuzany Halfarové. Na druhou stranu přišel o Zuzanu Šponiarovou, která musela na operaci s kolenem a nejasná je budoucnost starší sestry nové posily Justyny, která chce studovat vysokou školu v Polsku.

Zuzana Šponiarová se po úspěšném Champions Cupu představila už jen v utkání proti Bohemians, kde se také zranila. Dokázala se sice vrátit a rozhodnout Superfinále, jenže nakonec musela podstoupit operaci a její návrat se odhaduje v řádech měsíců.

Hned nebude připravena do hry ani Andrea Šidlová, která se zotavuje ze zranění utrženého na loňském Czech Open, které tak de facto ukončilo její angažmá v Ivanti Tigers.

Do Ostravy míří další Polka, po Justyně Krzywak přichází její mladší sestra Zuzanna. Se svou sestrou se ale zřejmě opět v jednom dresu nepotká, Justyna totiž chce studovat magisterské studium v Polsku.

A do řad Vítkovic by se po roční přestávce mohla vrátit také Zuzana Halfarová, která zatím s týmem zahájila přípravu. Mezi další nové tváře by se měly zařadit také Michaela Kubečková s Dominikou Buczek. Obě hráčky již absolvovaly letošní Champions Cup a od nové sezony již budou moci nastoupit také v nejvyšší ženské soutěži.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ostravak napsal:

  Krzywak 1., Krzywak 2., Šponiarová, Ferenčíková, Buczek – rozvoj českého ženského florbalu nějak zaostává, anebo, není moc potřeba. Jasný vzkaz mladým hráčkám na východě. Makejte na sobě, my si pak stejně koupíme někoho ze zahraničí 🙂

  • Quido napsal:

   A co je to ten rozvoj? A kolik mladých hráček se počítá abyste byl s východem spokojen?A co na to západ?

  • JV napsal:

   Kolik angličanů hraje za vítěze Premier League?

   • Analytik napsal:

    Kolik dostává Manchester City z veřejných financí na výchovu mláděže?
    Páč jako Vítky dost. A za ty prachy tahají talenty odjinud a dušujou se, jak vychovávaj. Akorát ty šance nedávaj.

    • Evka napsal:

     Koho máte konkrétně na mysli?

    • výsměch napsal:

     tak nevím, ale například Martináková je čistý odchovanec a udělala si v poměrně mladém věku solidní jméno. Kubečková je obrovský talent, který sláva ještě čeká. taky Kociánová měla svou kvalitu, než se nešťastně zranila. klub nemůže mít desítky odchovanců, na to prostě většina nemá kvalitu, i když to je jen česká liga.

     • JV napsal:

      Myslím, že každý rok přivedou Vítky do velkého florbalu dost hráček. O dotacích to není. I ten Manchester City je jistě na mládež čerpá!

Napsat komentář

*