Anet Jarolímová opět oblékne dres Chodova. Foto: Otakar Prášek
29. 7. 2019 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

VELKÝ NÁVRAT POTVRZEN: Jarolímová se Žůrkovou mění Jičín za Chodov

 Hotovo, dojednáno. O přesunu útočnic Anet Jarolímové a Gabriely Žůrkové z Jičína na Chodov se v minulých týdnech čile spekulovalo, nyní je vše oficiálně potvrzeno a obě útočnice se tak vrací na Chodov, kde již v minulosti působily. Jarolímová, která se vrací již podruhé je klubovou legendou, která v sezoně 2014/2015 získala se lvicemi titul, Žůrková pak bude moci navázat na své dvouleté působení z ročníků 2011/2012 a 2012/2013.

Anet Jarolímová je chodovskou legendou, která v sezoně 2014/2015 vybojovala se lvicemi svůj pátý extraligový triumf, Gabriela Žůrková pak naváže na své dvouleté angažmá z let 2011 – 2013. Celkem za Chodov odehrála 61 zápasů s bilancí 62+36.

Podle sportovního manažera Chodova Ondřeje Neumana se jedná o ideální posily. Příchody i odchody vyplývaly z dlouhodobější představy realizačního týmu o tom, jak by měl být kádr doplněn a složen s ohledem na poslední 2 stříbrné sezóny. Prioritou proto pro nás bylo doplnění kádru tak, aby zavládl balanc mezi zkušeností reprezentovanou TOP hráčkami a dravým mládím, které se nám podařilo v posledních letech zapracovat do kádru. Proto jsme nadšeni z příchodů Anet a Gabči, jejichž působení pro nás bylo prioritou a jsem rád, že jsme i s kluby nalezli rychlou dohodu,“ prozradil Neuman v tiskovém prohlášení oddílu.

Gabriela Žůrková naváže na své působení v chodovském dresu. Foto: Otakar Prášek

Nový hlavní trenér Lukáš Procházka si pak pochvaluje charakter obou hráček. To že se podařilo přivést Anet a Žůru je skvělá zpráva. Cítím, že obě mají motivaci na sobě pracovat a něco dokázat. Výhodou je, že se známe. Vím, koho do týmu přivádím a nepochybuji, že to bude fungovat! Ostatně o jejich příchod jsem se pokoušel už před loňskou sezónou, ale tehdy ještě nebyla ta správná konstelace. Upřímně, v jejich případě nejde jen o nesporné herní kvality, ale i o lidskou stránku, charakter. Prostě je fajn je tady mít,“ raduje se.
Jarolímová cílí na ty nejvyšší pozice. „Jsem ráda, že jsem zpět na Chodově. Těším se na to, že budeme hrát kvalitní florbal a budeme bojovat o ty nejvyšší příčky. Navíc se chci rozvíjet i jako trenérka a na Chodově k tomu mám ideální příležitost,“ uvedla v tiskovém prohlášení.

Podobně myslí také Žůrková. „Být zpět na Chodově je pro mě takový hezký návrat do minulosti. Hodně se těším, že budu zase hrát za tento tým a doufám, že se sezóna vydaří,“ věří.

Odchod obou hráček navíc znamená, že Jičín bude muset obsadit pozici hlavního trenéra, kterou dosud zastávala Žůrková. Osud tomu navíc chtěl tak, že se oba týmy střetnou v Praze již během prvního hracího kola.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • antichachar napsal:

    Tak se těšte chacharky

  • Kritik napsal:

    Holkám (Jarolímová, Žurková) to upřímně přeji. Jsou to ženské, které makají, mají výkonnost a hrát o titul si určitě zaslouží. Trochu mě děsí, že klub potřebuje dvě staré pušky, aby to dokázal dotáhnout na stupně nejvyšší. Tento sport se asi neposunuje,a ani hned tak neposune vpřed. Vyhoďte mamlasy, kteří vymyšlejí teambuildingy, rozebírají každý míček a ve výsledku si neví rady. Řešení je jednoduché. Vykopejte teoretiky a nechte holky hrát. Trenér musí být sportovec. Ne vystudovaný hňup, který teoreticky ví, jak na to. Měl by ten sport cítit. No a co, že Chodov prohrál skvěle rozehrané finále. To je sport. Třeba vyhrají příští rok. A když ne, zeměkolule se bude pořád otáčet. Děláte z tohoto lidového sportu vědu, ale ve skutečnosti, strašně škodíte…

  • Ota napsal:

    Zurkovy je jen 26, nevim, jestli je az takova stara puska, ikdyz je pravda, ze na vrcholu se pohybuje uz dlouho. Jsem zvedav, jak se jeji prestup promitne do nominace na MS. Sice se ve vyberech delsi dobu neobjevuje, ale podle me ma tymu co nabidnout, takova kreativni hracka s tahem na branu a kontrolou balonku nam chybi.

Napsat komentář

*