Martin Koutný v obležení Tomáše Kuncmana. Foto: Šimon Jiráček, FbŠ Bohemians Martin Koutný v obležení Tomáše Kuncmana. Foto: Šimon Jiráček, FbŠ Bohemians
22. 9. 2019 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Martin Koutný rozhodl přestřelku na Děkance, výhru slaví také Sparta, Boleslav a Vítkovice

 Celkem 17 gólů bylo k vidění na pražské Děkance, kde se odehrálo atraktivní derby mezi domácími Bohemians a Chodovem. Spokojenější nakonec ze zápasu odcházeli hosté. Výhru za tři body jim 22 vteřin před koncem vystřelil kapitán Martin Koutný. Hned u šesti gólů byl nezastavitelný Tom Ondrušek.

Chodov ale neměl nejlepší vstup do zápasu. Sám Ondrušek totiž nedal nájezd a celek z Jižního Města po první dvacetiminutovce prohrával 1:3. Jenže právě Ondrušek pak byl jedním z hlavních strůjců obratu. Ve druhé třetině dal sám dvě branky, jeho tým skóroval pětkrát a byla z toho otočka na 6:4.

Bohemians pak díky skvělému úvodu závěrečného dějství srovnali na 6:6, ale hosté znovu odskočili do dvoubrankového vedení. Strhující podívaná gradovala góly Kielera a Krebnera, které znamenaly další vyrovnání, tentokráte na 8:8. Prodloužení ale odmítl Martin Koutný a vystřelil Chodovským výhru. Kromě šestibodového Ondruška se zaskvěl také čtyřbodový „klokan“ Filip Forman.

Stoprocentní zůstali po 2. kole i další favorité. Ačkoliv Hattrick povolil Boleslavi pouze čtyři vstřelené branky, na zisk bodů to nováčkovi nestačilo. Mladá Boleslav vyhrála i díky hattricku Jiřího Curneyho 4:2. Za domácí dvakrát snižoval na rozdíl jediného gólu ex-otrokovický Martin Nagy. Bohužel pro Brno, nikdo další se k němu nepřidal.

Bez ztráty jsou rovněž Vítkovice, ovšem na severu Čech to byla dřina! Liberec vedl 2:0, 3:1 a ve druhé třetině 5:3. Vítkovičtí ale mají Adama Delonga, který si udržuje skvělou formu. Reprezentační útočník zapsal pět bodů a s celkem devíti zápisy vévodí kanadskému bodování superligy. Za domácí se dvakrát prosadil Vojtěch Hejduk, letní posila z Turnova. Liberec i tak prohrál 6:9.

Matěj Pruner ze Sparty drží míček před ostravským Jiřím Bauerem. Foto: ACEMA Sparta Praha

Matěj Pruner ze Sparty drží míček před ostravským Jiřím Bauerem. Foto: ACEMA Sparta Praha

Před nejvyšší návštěvou kola (464 diváků) triumfovala Sparta nad Ostravou 6:4. První gól ve sparťanském dresu si připsala letní posila Pražanů Josef Juha. K tomu přidal ještě jednu asistenci. Sparťané si klíčový náskok vytvořili ve druhé části, ve které odskočili Ostravanům na rozdíl dvou branek.

Velkou měrou přispěl k druhé výhře Tatranu v sezoně Milan Meliš. Střešovický útočník během šesti minut senzačně zkompletoval hattrick a nasměroval svůj tým k výhře nad nováčkem Black Angels. Hostům nestačili ani dva zásahy Jakuba Renčína.

Cenné tři body vybojovaly ve 2. kole Pardubice, které na domácí půdě zdolaly Českou Lípu 11:5. Hattrick v utkání zaznamenali domácí Jan Kourek a hostující Radek Krajcigr. Za zmínku jistě stojí gól Václava Oubrechta, který ve vlastním oslabení prošel celou obranou České Lípy a v závěru první části zvýšil na 5:0.

První výhru v sezoně slaví také Otrokovice. Panteři dokázali zvítězit na Vinohradech 7:5. Domácí celý zápas tahali za kratší konec, přesto se v 55. minutě dočkali vyrovnání. O to se zasloužil svou druhou trefou v duelu Jan Linhart. Otrokovické promarněný náskok nepoložil, vítěznou trefu zapsal Kostolány a triumf ještě zpečetil Gál.

Výsledky 2. kola superligy:

Sokoli Pardubice – FBC Česká Lípa 11:5 (5:1, 2:2, 4:2)

Branky: 3. Zozulák (Kourek), 5. Oubrecht (Petr), 14. Černý, 14. P. Pakosta (Petr), 20. Oubrecht, 34. Kourek (Dlesk), 40. Kourek (Zozulák), 49. Kourek (Dlesk), 52. Škeřík (Dlesk), 55. Žáček (Slabý), 57. Savický (Žáček) – 20. Krajcigr (Tichý), 26. Krajcigr (Ekl), 35. Ekl (Slaný), 41. Krajcigr (Kadlec), 51. Dzierža (Spilka). Diváci: 310.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Panthers Otrokovice 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Branky: 8. Linhart (Máca), 20. Hartman (Skřivánek), 29. Hartman (Skřivánek), 45. Gregor (Skřivánek), 55. Linhart (Kachnič) – 11. Gál (Haša), 12. Kittel (Kostolány), 15. Kittel (Pešat), 26. Nehila (Koláčný), 31. Kostolány (Pešat), 56. Kostolány (Kittel), 59. Gál (Kostolány). Diváci: 85.

Sparta Praha – FBC Ostrava 6:4 (0:0, 4:2, 2:2)

Branky: 25. Velc (Zeman), 7. Velc (Čermák), 31. Křenek (Juha), 38. Křenek (TS), 52. Čermák (Pruner), 54. Juha (Ujhelyi) – 25. Daniš (Šindler), 39. Sovják (Dohnal), 44. Šindler (Sládek), 55. Sládek (Lipový). Diváci: 464.

FbŠ Bohemians – Florbal Chodov 8:9 (3:1, 1:5, 4:3)

Branky: 7. Kopecký (Forman), 10. Růžek (Kieler), 14. Forman (Šárka), 40. Forman (Vojtíšek), 45. Krebner (Ďopan), 45. Forman (Kopecký), 53. Kieler (Šárka), 54. Krebner (Kieler) – 8. Ondrušek (Plíhal), 22. Krbec (M. Vávra), 31. Ondrušek (Sýkora), 33. Ondrušek (Sýkora), 33. Mikeš (M. Vávra), 39. Řezáč (J. Koutný), 49. Ondrušek (Sýkora), 50. Matejčík (Ondrušek), 60. M. Koutný (Ondrušek). Diváci: 173.

FBŠ Hattrick Brno – Florbal Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 20. Mar. Nagy (Kůra), 55. Mar. Nagy – 8. Curney (Natov), 14. Curney (Krzyžanek), 28. Bína (Gruber), 60. Curney (Natov). Diváci: 186.

Tatran Střešovice – Black Angels 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 19. Tlapák (Havlas), 30. Meliš (Havlas), 33. Meliš (Kreysa), 36. Meliš (Langer), 49. Brautferger (Jak. Kolísko), 59. Mühlfait (Meliš) – 19. Neklan (Hanák), 21. Renčín (Boček), 44. Renčín (Boček). Diváci: 185.

FBC Liberec – 1. SC Vítkovice 6:9 (3:2, 2:3, 1:4)

Branky: 12. Ferdan (Kološ), 13. Hejduk (Rozkovec), 19. Hejduk (Rozkovec), 32. Balatka (Lhota), 37. Valeš (Rozkovec), 60. Kopecký (Kološ) – 19. Nehera (Rýpar), 20. Delong (Hatala), 27. Herblich (Gattnar), 38. Bräuer (Gattnar), 39. Rýpar (TS), 45. Delong (Besta), 49. Delong (Rýpar), 54. Delong (Hatala), 60. Besta (Delong). Diváci: 208.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Hattrcik boy napsal:

  ostuda jako Brno: premiera v lize a ani ne 200 kusu…kde soudruzi udelali chybu 🙂

 • trener napsal:

  superliga stagnuje, chybí nová jména, více napětí, návštěvnost…jediné, čeho je dostatek, jsou góly – to považuji ale za kontraproduktivní, se špatnou obranou na mezinárodní scéně nemáme šanci. střelecké dostihy naší špičky jsou výsledkem bídného zájmu klubů věnovat se taky obraně a to se nám vymstí. kluby druhé vlny nemají co nabídnout, kluby odsouzené k play down jsou známy po druhém kole. a tak tu máme celkem předvídatelné výsledky, nezajímavou soutěž na kterou si bohužel nikdo ani nevsadí…

  • Petr napsal:

   Nová jména nechybí, stačí projít soupisky a kouknout na ročníky 2002.
   Tvrdit po druhém kole, že superliga stagnuje, je v tuto chvíli dost odvážné, i kdyby se po čase ukázalo, že tomu tak je.
   Střelecké dostihy mohou být připisovány špatné obraně, stejně tak zlepšení střelců. Liga po letní přípravě teprve začala a trenéři vyhodnotí silné a slabé stránky. Opět zatím nelze mluvit o trendu, na posouzení to chce více zápasů. Uvidíme u reprezentačních zápasů.
   Souhlasím v otázce návštěvnosti, to se asi jen tak nezmění. Je to ostuda některých klubů a vizitka nedostatečné klubové příslušnosti a loajality.
   Výkonnostní rozvrstvení týmů a jejich umístění v tabulce se dá nahrubo už teď odhadnout a moc změn se v tomto ohledu v průběhu sezóny nenastane. Dokud bude ekonomická nerovnost mezi týmy, bude to mít vliv na zázemí, skladbu a kvalitu kádrů a trenérských týmů a bude se to zákonitě projevovat ve výsledcích. Bohatý klub nebude nikdy bojovat o záchranu, stejně jako chudý klub sotva kdy se podívá aspoň do semifinále. Na tom se ale v dohledné době sotva co změní.

   • Tom napsal:

    To bych netvrdil. Nedávno spadlo Brno a to rozhodně není chudé, spíše naopak a není to tak dávno co FBC hrálo baráž. Stejně tak hrává semíčko Tatran, který bohatý taky není. Otázka návštěvnosti je naopak vizitka víc ligy, než klubů. Na vstupné zdarma a párek vždycky lidí nalákají, ale bez toho jít třeba na zápas Chodov – Česká Lípa, sám bych si říkal proč tam jít.

    • Petr napsal:

     S penězi jsem to myslel obecně – když se seženou kvalitní hráči, trenéři a zázemí za přiměřené peníze, za obvyklých podmínek nesestoupíte.
     V Brně peníze možná byly, ale nebyla tam pohoda, což vedlo k odchodu velké části hráčů. Když se k tomu přidalo střídání trenérů, tak bylo na průšvih zaděláno.
     Tatran je stabilizovaný klub, s tradicí, jménem a kvalitní mládežnickou strukturou. Je pro hráče atraktivní, bez ohledu na finanční situaci.

     • trener napsal:

      Tatran je z pohledu další perspektivy asi nejzajímavější klub…z hlediska tradice je každé umístění jak odehrané superfinále nezajímavé a přestávka se dále protahuje. troufnu si tvrdit, že ani tuto sezónu se to nezmění, zase tam bude něco chybět, takže jsem hodně zvědav jak dlouho ještě jim vydrží filosofie vlastních odchovanců

     • Petr napsal:

      Tatran má širokou mládežnickou strukturu hráčů z Prahy, kterou dále posiluje šikovnými mimopražskými kluky (klasická otázka – kdo ještě je a kdo už není odchovanec). Takže má celkem stabilní přísun budoucích posil pro dospělý tým. Aktuálně má průměrem asi nejmladší tým v lize, takže bude ještě chvíli trvat, než tým získá na herní a výsledkové stabilitě. Historická herní převaha Tatranu už je pryč, teď jde o další fázi ve vývoji klubu. U Tatranu se jedná o filosofii klubismu a s ohledem na nepříliš výrazné finanční zázemí musí sázet na hráče z vlastních řad.

Napsat komentář

*