Adam Štegl. Foto: Ondřej Deml Adam Štegl. Foto: Ondřej Deml
27. 11. 2019 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Adam Štegl se vrací k mužskému florbalu, pomůže Podhráskému s muži Chodova

 Adam Štegl se vrací k mužskému florbalu. Poté, co zhruba před měsícem skončil jako hlavní trenér ženského týmu Ivanti Tigers, se stal novým asistentem Davida Podhráského u superligového týmu Chodova. Jedná se o rozšíření realizačního, protože dosavadní asistent Milan Šindelář u týmu zůstává.

Štegl dostane možnost navázat na svých šedesát chodovských duelů v pozici hráče. „Dlouhodobě jsme hledali nějaké oživení našeho ustáleného realizačního týmu a najít někoho, kdo má odbornost a zároveň je ochoten věnovat florbalu svůj čas, je velmi složité. Když se otevřela možnost oslovit Adama, neváhali jsme. Věřím, že spolupráce bude úspěšná a posune celý tým zase o kousek dál,“ řekl ke změně v tiskovém prohlášení současný hlavní trenér Chodova David Podhráský.

Bývalý reprezentant, který působil také ve Švédsku a Švýcarsku aktuálně pracuje jako manažer reprezentací pro Český svaz házené, přesto by měl být přítomen na všech trénincích a zápasech A týmu. „Na novou výzvu se hodně těším, plácli jsme si asi za minutu. Rád bych do týmu vnesl novou energii, nový pohled na florbal, nový přístup. Budu dalším párem očí v realizačním týmu. Doteď jsem neměl moc času muže Chodova sledovat, soustředil jsem se výhradně na ženskou extraligu, to se teď změní,“ popisuje nový člen chodovského superligového týmu.

Angažmá 29letého odborníka schválila také kabina. „Když jsem dostal od Dejva nabídku, chtěl jsem, aby to s mazáky probral, a aby tomu právě oni dali zelenou. Což se údajně stalo, takže se nějaké nevole ze strany týmu nebojím. Pokud by to přes zkušené borce neprošlo, určitě bych to nevzal,“ říká.

Klubový prezident Michal Bauer je rovněž spokojen. „O doplnění realizačního trenérského týmu o třetího experta jsme rozhodli někdy v červnu. Vyjednávání nebylo příliš dlouhé vzhledem k tomu, že začalo až v okamžiku, kdy Adam skončil u ženského extraligového týmu Tigers. Adama známe dlouho, florbalově toho má hodně za sebou, nejvíc jako hráč, skvěle působil i u nás na Chodově, ale už má i své odtrénováno. Dospěl, je to taky florbalový fanatik. Cítím z něho velkou chuť vrátit se zase k mužskému florbalu. Určitě vlije klukům novou energii, přinese nové nápady do tréninku. A Dejv bude mít dalšího partnera pro debaty o sestavě, taktice, game-planu. Takže za mě jednoznačně palec nahoru,“ uvedl v tiskovém prohlášení.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • žozé muríňo napsal:

  rodinný podník chodov

 • Fanda napsal:

  Ještě Šteglovou starší 🙂 Chodov potřebuje další kapacitu!

 • old traffort napsal:

  Ten člověk toho má opravdu hodně za sebou (v devětadvaceti letech ?), třeba likvidaci ženského týmu Tigers.

 • ole gunar sólšér napsal:

  třeba ho nakonec ty tisísové návštěvy v hale na Jižním městě budou vyvolávat a oslavovat 🙂

 • Pozorný čtenář napsal:

  „Pozorný divák si jistě všiml, že poslední zápasy se na střídačce A týmu žen nepohyboval hlavní trenér Adam Štegl. Hlavním důvodem je jeho pracovní vytížení v novém zaměstnání, které se neslučuje s časovou dotací, kterou věnoval našim ženám.“

  :)))

  • Fan2 napsal:

   Asi dostal padáka v Tigers i v zaměstání 🙂 a bude teď všechen čas věnovat svému švagrovi.

 • fbc napsal:

  Jako v čem je 29letý odborník ?? hahahah

Napsat komentář

*